Pusdiena

Pusdiena 07.04.2017

Pusdiena

Koalīcijas partijas gatavas diskutēt par naudas varas mazināšanu politikā

ASV uzbrūk Sīrijas armijai; Krievija to sauc par agresiju pret neatkarīgu nāciju

ASV uzbrūk Sīrijas armijai; Krievija to sauc par agresiju pret neatkarīgu nāciju

Naktī uz piektdienu, 7.aprīli, ASV īstenojušas militāru triecienu pa Sīrijas autoritārā prezidenta Bašara al Asada armijas pozīcijām. No Vidusjūrā dislocētiem kuģiem palaistas 59 “Tomahawk” spārnotās raķetes.Tā ir pirmā reize Sīrijas karā, kad ASV militāri iesaistās kaujās.

Uzbrukumā vismaz seši bojāgājušie; iznīcināta lidostas infrastruktūra

Tikai dažas dienas pēc tam, kad Sīrijas Idlibas provincē notika ķīmisko ieroču uzbrukums, kurā dzīvību zaudēja vairāk nekā 70 cilvēku, ASV ir devušas prettriecienu Sīrijas pozīcijām.

Par savu lēmumu dot atļauju šādam uzbrukumam ceturtdien, 6.aprīlī paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps, izsakot līdzjūtību visiem ķīmiskajā uzbrukumā cietušajiem un bojā gājušajiem, kā arī aicinot starptautisko sabiedrību apvienot spēkus šādu uzbrukumu novēršanai nākotnē.

"Šovakar es esmu devis rīkojumu veikt mērķētu militāru uzbrukumu lidlaukam, no kura Sīrijā tika veikts uzbrukums ar ķīmiskajiem ieročiem. ASV nacionālās drošības interesēs ir novērst nāvējošu ķīmisko ieroču izmantošanu un izplatīšanu," sacīja Tramps.

"Nevar būt nekādu strīdu par to, ka Sīrija izmantoja aizliegtus ķīmiskus ieročus, pārkāpjot savas saistības ķīmisko ieroču konvencijas ietvaros un ignorējot ANO Drošības Padomes rezolūcijas. Iepriekšējo gadu centieni mainīt Asada uzvedību ir cietuši dramatisku neveiksmi. Šodien es aicinu visu civilizēto pasauli apvienot spēkus, lai izbeigtu šo slaktiņu un terorismu visos tā veidos un izpausmēs," teica ASV prezidents.

Jaunākā informācija liecina, ka raķešu uzbrukumā bojā ir gājuši vismaz seši cilvēki. Tāpat nodarīti nopietni bojājumi gan aviobāzes infrastruktūrai, gan Sīrijas gaisa spēku iznīcinātājiem.

ASV aizsardzības ministrija norādījusi, ka tādējādi ir ievērojami mazinātas Sīrijas režīma spējas nākotnē veikt līdzīgus uzbrukumus ar ķīmisko ieroču izmantošanu.

LTV korespondents ASV Kārlis Dagilis piektdienas, 7.aprīļa, rītā sacīja, ka šis uzbrukums bija pārsteigums visai ASV sabiedrībai, jo vēl pirms nedēļas radās iespaids, ka ASV varētu tomēr neprasīt Sīrijas prezidenta Bašara al Asada atkāpšanos. Taču nu ir noticis pretējais.

Vēl ceturtdien, 6.aprīlī, Tramps arī publiski kritizēja Sīrijas valdību par ķīmisko ieroču izmantošanu.

NATO bija informēta

 "Mēs varam apstiprināt, ka ASV aizsardzības ministrs Džeims Matiss iepriekš informēja NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu" paziņoja alianses preses pārstāve.

Tikmēr Stoltenbergs paziņoja, ka par ASV raķešu triecienu ir vainīgs Sīrijas režīms. "Par šo notikumu attīstību pilnu atbildību nes Sīrijas režīms," teikts viņa paziņojumā. "Jebkāda ķīmisko ieroču pielietošana ir nepieņemama, nevar palikt neatbildēta un par to vainīgie ir jāsauc pie atbildības."

Tilersons: Asada gāšana? Nopietns jautājums

Vēl pirms veiktā trieciena ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons atkārtoti norādīja, ka šaubu par Sīrijas režīma saistību ar ķīmisko ieroču uzbrukumu nav. "Mums nav nekādu šaubu un mūsu rīcībā esošie dati apstiprina, ka Sīrijas režīms un prezidenta Bašara al Asada valdība ir atbildīgi par šī uzbrukuma sarīkošanu. Asada loma nākotnē ir neskaidra, taču, ņemot vērā viņa rīcību, viņam nevajadzētu uzticēt kādu lomu Sīrijas tautas vadīšanā," teica Tilersons.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par to, vai Savienotās valstis plāno kādu Bašara al Asada gāšanas plānu, Tilersons vien norādījis, ka šis ir ļoti nopietns jautājums un pie tā tiekot strādāts, nekādus konkrētus soļus gan neminot.

Krievija: tas ir uzbrukums neatkarīgai nācijai

Līdz šim veiktais raķešu trieciens izraisījis visai pretrunīgu reakciju. Sīrijas Homsas provinces gubernators Talals Barazi paziņojis, ka šis raķešu uzbrukums kalpo bruņoto kaujinieku grupējumu un teroristu organizācijas „Daīš” interesēs.

Asa kritika par notikušo uzbrukumu izskanējusi no Krievijas puses, kur tiek apgalvots, ka Savienotās valstis ir izlēmušas vienpersoniski pieņemt lēmumus, neveicot nekādu nopietnu izmeklēšanu par to, kurš varētu būt veicis uzbrukumus Sīrijā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins notikušo nodēvējis par agresiju pret suverēnu valsti, pārkāpjot visas starptautiskās normas, turklāt, ar izdomātiem iemesliem. Krievija arī gatavojas sasaukt ANO Drošības Padomes ārkārtas sēdi.

Savukārt pašmājās virkne republikāņu senatoru, tostarp Džons Makeins un Lindsijs Greiems, uzbrukumus novērtējuši ļoti atzinīgi, aicinot pilnībā likvidēt Sīrijas gaisa spēku spējas,

tādējādi radot drošības zonas humānās krīzes atrisināšanai. Senators Rends Pols norādījis, ka Donaldam Trampam bija nepieciešams iegūt kongresa atļauju šāda trieciena veikšanai, jo Savienotajām valstīm neviens nebija uzbrucis.

Analītiķi jau norāda, ka raķešu trieciens Sīrijā iezīmē ļoti strauju un negaidītu ASV politikas maiņu.

Tiek uzsvērts, ka Tramps pats savulaik kategoriski pieprasīja, lai Baraks Obama neuzsāk uzlidojumus Sīrijai, jo tas apdraudēšot Savienotās Valstis. Citi eksperti jau norāda, ka, ja līdz šim Donalds Tramps vislielāko uzsvaru lika tieši uz pašmāju situācijas sakārtošanu ASV, tad tagad viņš ir spēris nopietnu soli uz starptautiskās skatuves un jautājums ir, vai viņš spēs ar šo atbildību tikt galā.

Rinkēvičs: ASV lēmums ir adekvāts

ASV lēmums izšaut raķetes uz Sīriju ir adekvāts,

intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” piektdienas, 7.aprīļa, rītā sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība”).

Viņš norādīja, ka ķīmisko ieroču izmantošana ir absolūti nepieļaujama, turklāt ir pārkāpta 2013. gada vienošanās par ķīmisko ieroču izvešanu no valsts.

„Atliek tikai pēdējais rīcības variants,” komentēja Rinkēvičs, piebilstot, ka diplomātija un citi paņēmieni miera panākšanai ir bijuši nesekmīgi. „Citu alternatīvu nebija, ja vien mēs atkal ar visstingrākajiem vārdiem nenosodītu notikušo un pēc tam izliktos, ka nekas nav noticis,” teica ministrs.

Norādot, ka kritiķi varētu būt asi attiecībā pret Trampa lēmumu, Rinkēvičs teica, ka vēl pirms brīža visi šausminājās par to, ka nav iespējams ierobežot Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu.

Tagad, kad ASV to cenšas darīt, visai atkal metas kritizēt Trampu, kas, viņaprāt, nav atbilstoši. „Mēs arī izjūtam šīs sekas – kaut vai terorisms, kaut vai migrācija. (..) Mēs nespējām tikt galā ar situāciju, (..) Šis ir iepriekšējo sešu gadu rezultāts,” bilda ministrs.

Viņš gan atzīmēja, ka notikušais neatbrīvo visas puses no konflikta diplomātiska risinājuma meklēšanas.

Vaicāts par Krievijas reakciju, Rinkēvičs uzsvēra, ka situācija Sīrijā lielā mērā ir tās atbildība. Iepriekš tieši Krievija un Indija bloķēja ANO centienus panākt mieru Sīrijā. Pēcāk Krievija vienpusēji ieveda savu karaspēku Sīrijā.

Sarunā ar Latvijas Radio Rinkēvičs atzina, ka ASV uzbrukums situāciju Sīrijā padara vēl saspīlētāku.

„Šī situācija, kas tagad veidojas, nozīmē nopietnu saspīlējumu gan pašā reģionā, gan ASV – Krievijas attiecībās. Bet man gribētos cerēt, ka puses apjēgs, ko nozīmē tālāka situācijas eskalācija, sēdīsies pie sarunu galda un meklēs risinājumu šai problēmai.

Ir pilnīgi skaidrs, ka pēc atkārtotiem kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci prezidentam Asadam vairs nav vietas ne tronī, ne pie sarunu galda. Šis jautājums tāpat būs jārisina reģiona lielvalstu, ASV un Krievijas sarunās. Diplomātija paliek, ja tā var teikt, galvenais ierocis,” komentēja Rinkēvičs.

Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča komentārs par ASV uzbrukumu Sīrijai

  Jau ziņots, ka nedēļas sākumā nemiernieku kontrolētajā Idlibas provincē notikušais ķīmiskais uzbrukums ir dzēsis vairāk nekā 70 cilvēku dzīvību, no kuriem teju puse ir bērni.

  Pilsoņkarš Sīrijā notiek jau sešus gadus, un, pēc pēdējām aplēsēm, tajā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 320 000 cilvēku.

   

  64 komentāri
  Aldis Novokšanovs
  https://www.youtube.com/watch?v=Otq79VXPG7E
  S ♥ NATO
  Nu krievs var purkšķināt kalsonenēs (raškas armijas garās baltās apakšbikses, kurām ir raksturīgi dzeltens pleķis priekšpusē un brūna svītra reversā, jo tiek mainītas labi ja reizi nedēļā). Jebkura straujāka kustība nozīmēs krievu armijas iznīcināšnu Sīrijas tuksnešos, kur tā ir veiksmīgi ievilināta.
  Gribas kliegt
  Ak dies, cik dzilji mees esam ASV tuuplii ieliidushi! Neesot shaubu, ibio....kaa toreiz Iraakaa atombumba vai Bin Ladena saistibba ar 3 debeskraapju sabrukshanu 9/11, ja?? Interesanti, ka Izraeela regulaari bombardee Gazas konceetracijas nometnee ieslegtos cilveeku ar kjiimiskajiem ierochiem un ir zinaams, ka Izraeelas iipashumaa ir masu izniicinaashnas ierochi....kad tad mees blieziisim ar Tomahaukiem pa TelAvivu??
  ..
  Kāds MTI ar to visu ir sakars, dauni? :D Tu vispār pats saproti, ko runā, jebšu Antonijas ielā izdalītā blašķīte jau tikusi izmalkota priekšlaicīgi?
  Gribas kliegt Inc.
  Skaidrs, ka ir pierādījumi. Pagooglee Masačūtsetsas tehnoloğiju institūtu.
  O jee...
  Iepriekšējie 2 ķīmiskie uzbrukumi Sīrijā tika izmeklēti un Assada spēki kā vaininieki tika pilnībā izslēgti. Ko nevarētu teikt par Turciju. - nav pierādījumu, tukšas pļāpas Huseina rīcībā bija sinepju gāze (starp citu, EU piegāde) bet kurdu iedzīvotāji gāja bojā no tā saukttās "asins gāzes", kuru ASV apmaksātā Irākas-Irānas kara laikā pielietoja Irāna. - nav pierādījumu, tukšas pļāpas Gaza nav cietums, cietumu nepārvalda cietumnieki un neuzbrūk saviem kaimiņiem. Ēģipte un Izraēla slēdza savas robežas ar Gazu pēc tam, kad Hamas lauza vienošanos un sagrāba varu Gazā, un patrieca Fatah palestīniešus. Gazā ir militāri mērķi. Nav liecību par nervu gāzes pielietojumu pret palestīniešiem. https://en.wikipedia.org/wiki/Gaza_Strip Tavi kungi nav Latvijas kungi. Latvija noziegumiem neuzgavilē. Atkla pierādīji, ka esi muldoņa un melis. Protams, ka baumām par gāzmaskām nav nekādu pierādījumu, tāpēc jau tās ir tikai baumas priekš idiotiem...
  O jee...
  Baumo, ka daži pietuvināti biedrīši esot saņēmuši gāzmaskas no Britiem tajā rajonā 4 (četras) dienas pirms zināmajiem notikumiem, bet tā jau sakritība...
  Gribas kliegt Inc.
  Ou, masu mēdiju propagandas skaļrunis Wikipēdija ir tikpat uzticams avots kā tas Sīriešu piparbodnieks iekš UK. Iepriekšējie 2 ķīmiskie uzbrukumi Sīrijā tika izmeklēti un Assada spēki kā vaininieki tika pilnībā izslēgti. Ko nevarētu teikt par Turciju.. Huseina rīcībā bija sinepju gāze (starp citu, EU piegāde) bet kurdu iedzīvotāji gāja bojā no tā saukttās "asins gāzes", kuru ASV apmaksātā Irākas-Irānas kara laikā pielietoja Irāna. Ja Gaza nav cietums, tad kādēļ neviens nevar to ne brīvi pamest, ne apmeklēt? Gazā nav militāru mērķu. Bez tam ir ārstu ziņojumi par nervu gāzes pielietojumu pret palestīniešiem. Kas attiecas uz Latvijas Nektarību...tad vien vasaļi var uzgavilēt jebkuram noziegumam, kuru viņu kungam labpaticies veikt.
  Gribas kliegt Inc.
  Tev ir taisniiba, jo es nevaru pieraadiit preteejo. Asada rīcībā bija ķīmiskie ieroči un viņš tos pielietoja. Tas ir fakts. en.wikipedia.org Ja tev kaut kādi nepatīk fakti, tad Latvija nav neatkarīga valsts? Tikai garīgi slims cilvēciņš var izveidot šādu idiotisku secinājumu ķēdīti. Huseina rīcībā bija ķīmiskie ieroči un viņš tos pielietoja. Tas ir fakts. en.wikipedia.org Gazas sektors neatbilst koncentrācijas nometnes definīcijai, jo tas nav cietums www.merriam-webster.com%20camp Balto fosforu saturoša munīcija nav ķīmiskais ierocis un ir atļauts pret militāriem mērķiem.
  O jee...
  Tomēr taisnība: Jau pats fakts vien, ka, bez jebkaadas ekspertiizes, visiem latvju kumeedinjiem ir skaidrs, ka kjiimiskais uzbrukums ir Siirijas prezidenta Assada un/vai Krievijas roku darbs..jau tas vien liecina, ka Latvijas neatkariiba vairs neeksistee. Aha..ASV Iraakaa mekleeja baltaas peliites un rozaa ziloniishus^^ Husseins lietoja ko un pret ko?? Kas tieshi ir pieraadiits fakts?? Gazas koncentraacijas nometne pilniibaa atbilst koncentraaacijas nometnes definiicijai. Ja, Izraeela nav peivienojusies kjiimisko ierochu konvencijai un aiz tam absoluuti nesodiiti indee cilveekus okupeetajaas teritorijaas
  O jee...
  Asada rīcībā bija ķīmiskie ieroči un viņš tos pielietoja. Tas ir fakts. https://en.wikipedia.org/wiki/Use_of_chemical_weapons_in_the_Syrian_civil_war Ja tev kaut kādi nepatīk fakti, tad Latvija nav neatkarīga valsts? Tikai garīgi slims cilvēciņš var izveidot šādu idiotisku secinājumu ķēdīti. Huseina rīcībā bija ķīmiskie ieroči un viņš tos pielietoja. Tas ir fakts. https://en.wikipedia.org/wiki/Iraqi_chemical_weapons_program Gazas sektors neatbilst koncentrācijas nometnes definīcijai, jo tas nav cietums https://www.merriam-webster.com/dictionary/concentration%20camp Balto fosforu saturoša munīcija nav ķīmiskais ierocis un ir atļauts pret militāriem mērķiem.
  Gribas kliegt Inc.
  Jau pats fakts vien, ka, bez jebkaadas ekspertiizes, visiem latvju kumeedinjiem ir skaidrs, ka kjiimiskais uzbrukums ir Siirijas prezidenta Assada un/vai Krievijas roku darbs..jau tas vien liecina, ka Latvijas neatkariiba vairs neeksistee. Aha..ASV Iraakaa mekleeja baltaas peliites un rozaa ziloniishus^^ Husseins lietoja ko un pret ko?? Kas tieshi ir pieraadiits fakts?? Gazas koncentraacijas nometne pilniibaa atbilst koncentraaacijas nometnes definiicijai. Ja, Izraeela nav peivienojusies kjiimisko ierochu konvencijai un aiz tam absoluuti nesodiiti indee cilveekus okupeetajaas teritorijaas
  O jee...
  Varu tikai atkārtot jautājumu, kāpēc Jūs, kolēģi esat ielīdis kādam "tuuplii"? Dzīvojot "tuuplii" Jūms ir radies maldīgs iepaids, ka esat visa Latvija, kas dzīvo "tuuplii". Es ieteiktu nevispārināt savas izdarības uz visu Latviju. Es nenosodu Jūsu vēlmi ielīst kādam "tuuplii", tā ir Jūsu izvēle. Bet ASV Irākā meklēja masu iznīcināšanas ieročus. Huseinam bija ķīmiskie ieroči un viņš tos pielietoja pret kurdiem - tas ir pierādīts fakts. Gazas sektors nav koncentrācijas nometne un nav apstiprināts, ka Izraēla kādreiz būtu bombardējusi ar ķīmiskajiem ieročiem. Balto fosforu saturoša munīcija netiek ierindoti ķīmisko ieroču kategorijā un ir atļauta pret militāriem mērķiem.
  Gribas kliegt Inc.
  ASV tuuplii ir visa Latvija, pat ne pastalas nav laukaa pailushas. Ieliidaam bez ziepiitem un veel lepojamies ar to. Gazas sektors pats ir viena liela koncentraacijas nometne..un Izraeela ne reizi vien to ir bombaardeejusi ar kjiimiskajiem ierochiem. Un nee, ASV Iraakaa nemekleeja neko, jo zinaaja, ka tur nekaa nav. Kaarteejais nelegaalais NATO karsh.
  O jee...
  Kāpēc Jūs, kolēģi esat ielīdis kādam "tuuplii"? Dzīvojot "tuuplii" Jūs būsit palaidis garām, ka ASV nemeklēja Irākā atombumbas un Gazas sektorā nav koncentrācijas nometņu, kuras Izraēla kādreiz būtu bombardējusi ar ķīmiskajiem ieročiem. Varbūt Jums derētu līst ārā no tā Ždanokas Krievi nāk! "tuupla"?
  O jee...
  Krievi nāk!
  Neslāvs
  S ♥ NATO
  Reinis
  Spriežot no TheGuardian publicētā apraksta, Sīrijas armija ir izmantojusi jaunus (citādus) ķīmiskos ieročus. Kara sākumā izmeklētajos ķīmisko ieroču uzbrukumos (ANO ekspertu apsekojumos) ķīmisko ieroču nokrišanas vietās bija atrodami salīdzinoši labi saglabājušies raķešu fragmenti, bet ne sprādzienu krāteri. Pēdējā ķīmiskā uzbrukuma vietā raķetes, no kurām izplūdusi indīgā gāze, ir radījušas pamatīgus sprādzienu krāterus... Ja var ticēt novērojumiem (saindēšanās simptomiem), izmantota tā pati aktīvā viela kas kara sākumā- zarīns.
  ....
  Murgs, te ir cīņa tikai par naftu un naudu, nevis par cilvēkiem...
  ....
  Murgs, te ir cīņa tikai par naftu un naudu, nevis par cilvēkiem...
  ....
  Murgs, te ir cīņa tikai par naftu un naudu, nevis par cilvēkiem...
  ....
  Murgs, te ir cīņa tikai par naftu un naudu, nevis par cilvēkiem...
  O jee...
  Tādi ir tie kremļa murgi.
  Nu re
  Kaut kas nav kā vajadzētu, ka Kremlis tā sašūmējis. Domāt, ka amerikānis Kremlim trāpījis.
  Dīvaini USA aizstāv civilos iedzīvotājus tiem uzbrūkot!!! What seems to be part of a US Tomahawk missile was found by a civilian near their home in Karto, Tartus - Syria this morning. pic.twitter.com/lkX08Xq4FS Ne visas raķetes tika līz gala mērķim!
  mrserge
  Ļoti labs kopsavilkums par uzbrukumu: http://colonelcassad.livejournal.com/3345092.html
  alex
  Nez no kurienes Sīrījas armijai ķīmiskie ieroči...,ka tik ne no kaimiņvalsts Krievijas!
  O jee...
  No kaimiņvalsts droši vien. Tikai Krievija nav kaimiņvalsts :)
  alex
  Nez no kurienes Sīrījas armijai ķīmiskie ieroči...,ka tik ne no kaimiņvalsts Krievijas!
  Ha!
  Turcija jau paziņoja, ka pie jebkāda scenārija atbalstīs ASV. Vate liesmās!
  Pļūtins
  Ja krievijas tautas iedrošināsies protestēt pret valdošo Puķina neonacistisko režīmu , dabūs vēl metro sprādzienus :) un krievus nebrīdinās!
  Ha!
  Urliņas sevi baro ar fantāzijām par apvērsumu? Tu esi nožēlojams...
  O jee...
  Dabūs vēl vienu apvērsumu :) Un krievi nepabrīdinās!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti