ASV prezidents mudina Eiropu risināt bēgļu krīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

ASV prezidents Baraks Obama aicinājis Eiropas valstis ciešāk sadarboties, lai patvēruma meklētāji, kas lielā skaitā nonāk kontinentā, tiktu labi aprūpēti. ASV arī sniegs palīdzību, kas pagaidām netiek konkretizēta.

Obama, tiekoties Vašingtonā ar Spānijas karali Felipi, atzinis, ka starptautiskajai sabiedrībai pēc iespējas ātrāk jātiek galā ar krīzi Sīrijā. Konflikts šajā valstī ir viens no lielākajiem bēgļu plūsmas ģeneratoriem.

ASV prezidents arī ļāvis noprast, ka neatbalsta Spānijā pieaugošās separātisma tendences, piemēram kataloniešu vēlmi pēc neatkarības. ASV ir ieinteresētas sadarboties ar stipru un vienotu Spāniju, uzsvēra Baltā nama saimnieks.

Eiropas Savienības (ES) migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls iepriekš izteicās, ka pasaule patlaban saskaras ar lielāko bēgļu krīzi kopš Otrā pasaules kara.

ANO bēgļu lietu aģentūra UNHCR iepriekš paziņoja, ka pirmo reizi kopš Otrā pasaules kara konfliktu un krīžu dēļ savas mājas ir pametuši 50 miljoni cilvēku.

 Skaidrojums: Ar ko atšķiras bēglis, patvēruma meklētājs un nelegālais imigrants

Patvēruma meklētājs - cilvēks, kurš ierodas kādā valstī un lūdz patvērumu.

Bēglis - cilvēks, par kuru atbildīgās iestādes atzinušas, ka viņš izcelsmes valstī pakļauts vajāšanas briesmām rases, reliģijas, tautības, sociālās grupas dēļ.

Alternatīvais statuss - cilvēks, kurš nevar saņemt bēgļa statusu, tomēr viņam nepieciešama aizsardzība. Statusu piešķir īslaicīgi.

Nelegālais imigrants - cilvēks, kurš pretlikumīgi šķērso valsts robežu vai nelikumīgi uzturas valstī bez nolūka lūgt patvērumu.

***
Vārdu “bēglis” ziņu portāls Lsm.lv lieto ne šauri juridiskā, bet plašākā nozīmē, apzīmējot cilvēkus, kas pēdējo gadu laikā dažādu iemeslu dēļ atstājuši savas mājas un ieradušies vai aizvien ir ceļā uz Eiropu, kur vēlas apmesties uz dzīvi.  

Jau vēstīts, ka Eiropas Komisijas (EK) vadītājs Žans Klods Junkers 9.septembrī uzrunā Eiropas Parlamentā pauda ideju sadalīt gandrīz visās ES dalībvalstīs 160 000 bēgļu. Viņš norādīja arī, ka patvēruma meklētāji atbilstoši kvotu sistēmai Eiropas Savienības dalībvalstīm ir jāuzņem piespiedu kārtā.

Dažas dienas vēlāk, 14.septembrī, Eiropas Savienības iekšlietu ministri sanāksmē vienojās par 160 000 bēgļu uzņemšanu, taču nespēja panākt vienprātību par obligātajām kvotām.

Eiropas Savienības (ES) Padomē prezidējošā valsts Luksemburga otrdien, 15.septembrī, paziņojusi par vēl vienas iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmes sasaukšanu jau šomēnes. Tādējādi lēmums par vēl 120 000 bēgļu izvietošanu dažādās dalībvalstīs varētu tikt pieņemts jau nākamajā otrdienā, 22. septembrī.

Luksemburga cer, ka tad ministriem izdosies panākt galīgo vienošanos par bēgļu izvietošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti