ASV kritiku izpelnās militārās tehnikas izrādīšana Neatkarības dienā

Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV) 4. jūlijā tiek atzīmēta Neatkarības diena. ASV prezidents Donalds Tramps plānojis teikt uzrunu Linkolna memoriāla priekšā. Taču visplašākās diskusijas izraisījis lēmums Vašingtonas centrā demonstrēt amerikāņu militāro tehniku. Šis pretrunīgi vērtētais lēmums radījis jautājumus par to, vai Trampa komandai izdosies uz šo pasākumu sapulcināt pietiekami lielu atbalstītāju pulku.

ASV kritiku izpelnās militārās tehnikas izrādīšana neatkarības dienāUģis Lībietis

  “Salutēt Amerikai!” Šādi ASV prezidents Donalds Tramps nosaucis 4. jūlijā gaidāmos neatkarības pasākumus Vašingtonas centrā. Bez paredzētās uzrunas pie Linkolna memoriāla Vašingtonas centrā paredzēts izrādīt vairākus ASV bruņoto spēku tankus, virs pasākuma apmeklētāju galvām lidojumus plānojuši veikt gaisa spēku iznīcinātāji un arī prezidenta lidmašīna, bet svinību noslēgumā paredzēta apjomīga uguņošana. Kā tviterī norādījis pats Tramps – šīs būšot dzīves lielākās svinības.

  Ideja par militārās tehnikas izrādīšanu Vašingtonas centrā Trampam radusies pēc tam, kad viņš pirms vairākiem gadiem apmeklējis Bastīlijas dienas svinības un militāro parādi Francijas galvaspilsētā Parīzē. Taču tā vien liekas, ka arī militārajās aprindās šai idejai nav visai liela atbalsta, - lai arī pasākumā piedalīsies Pentagona delegācija ar Apvienotās štābu komandieru komitejas vadītāju ģenerāli Džozefu Danfordu priekšgalā, Armijas, flotes, gaisa spēku un jūras kājnieku komandieri pasākumu neapmeklēs.

  Lai arī pasākums būs brīvi pieejams jebkuram interesentam, daļa VIP biļešu jau ir izsniegtas dažādiem politiķiem, kā arī Republikāņu partijas un paša Trampa sponsoriem, daudzi no kuriem gan šīs svinības neplāno apmeklēt. Šādas biļetes nav bijušas pieejamas Demokrātu partijas pārstāvjiem. Trampa priekšvēlēšanu kampaņas štābs ir vērsies pie partijas atbalstītājiem, aicinot tos klātienē paust savu atbalstu prezidentam.

   Taču atsevišķi mediju izdevumi un komentētāji jau norāda, ka liela daļa amerikāņu 4. jūlija brīvdienas jau sen ir saplānojuši un svētku brīvdienās Vašingtona tiek uzskatīta par „mirušo zonu”, cilvēkiem jau laikus pametot pilsētu. Turklāt apmeklētāju skaitu varētu ietekmēt arī sliktie laika apstākļi, kurus prognozē svinību laikā.

  Izdevums “Politico” savukārt norāda uz daudzajiem Trampa kritiķiem, kuri šīgada svētku pasākumus uzskata par mēģinājumu padarīt nacionālas svinības par politiskās kampaņas mītiņu, kura izdevumus segs paši nodokļu maksātāji. Piemēram, Nacionālo parku dienests pasākuma izmaksu segšanai ir novirzījis 2,5 miljonus dolāru.

  Donalds Tramps gan uzskata, ka pasākuma izmaksas būšot ļoti mazas, salīdzinot ar to, cik tas ir vērts.

  Paralēli protestu vilnim sociālajos tīklos un aicinājumiem boikotēt šīs svinības un to atspoguļošanu, netālu no Trampa uzrunas vietas ir atļauta feministu grupas „Code Pink” protesta akcija. Tās dalībnieki plāno piepūst balonu, kas attēlo Trampu kā zīdaini, tādējādi protestējot pret nacionālās brīvdienas militarizāciju. Interesanti, ka organizatori gan ir aizlieguši šo balonu piepildīt ar hēliju, tādējādi liedzot tam iespēju pacelties gaisā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti