ASV karavīri Lietuvā paliks vismaz līdz 2025. gada beigām

ASV karaspēka bataljons Lietuvā rotācijas kārtībā būs izvietots līdz 2025. gada beigām, Vašingtonai pagarinot tā izvietošanas termiņu.

To piektdien paziņoja Lietuvas aizsardzības ministrs Arvīds Anušausks Briselē, kur notika deviņu NATO austrumu flanga aizsardzības ministru tikšanās ar ASV aizsardzības ministru Loidu Ostinu.

Rotācijas kārtībā ASV bataljoni Lietuvā atrodas kopš 2019. gada. Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, ASV pastiprināja rotācijas bataljonus, palielinot karavīru un bruņojuma skaitu.

Jūnijā vismaz deviņu mēnešu dislocēšanas misiju Lietuvā uzsāka ap 800 ASV armijas karavīru.

Vašingtonas lēmums uzskatāms par signālu, ka tā Baltijas valstu drošību uztver nopietni, teica Lietuvas aizsardzības ministrs.

"Šis termiņš, vairāk nekā trīs gadi, apliecina, ka ASV uzmanība reģiona drošībai nemazinās.

Tas ir svarīgs vēstījums mums, un domāju, ka tas ir tikpat svarīgs vēstījums arī mūsu agresīvajiem kaimiņiem. Amerikāņi ir šeit, un nekur prom nebrauks."

Kopš 2017. gada Lietuvā ir dislocēts arī Vācijas vadīts 1500 karavīru daudznacionālais bataljons. Septembrī Lietuvā sāka ierasties Vācijas brigādes karavīri, kas atbildīgi par sagatavošanos citu vienību izvietošanai.

Lietuvas amatpersonas lēš, ka Vācijas brigādes, ko veidos vairāki tūkstoši karavīru, pilnīgai izvietošanai nepieciešamā infrastruktūra tiks pabeigta līdz 2025. gadam.

Pagaidām paredzēts, ka krīzes gadījumā brigāde pilnā sastāvā Lietuvā būs gatava ierasties desmit dienu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti