ASV Floridas štatu posta viesuļvētra «Maikls»

Viesuļvētra “Maikls” nodarījusi plašus postījumus Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Floridas štatā. Vietējo varas iestāžu pārstāvji to nodēvējuši par visu laiku spēcīgāko orkānu reģionā.

Vēja ātrums sasniedzis gandrīz 70 metrus sekundē. Floridā ir applūdušas ielas un nodarīti postījumi.

Štata varas iestādes informēja, ka vētrā gājis bojā viens cilvēks, bet vairākās apdzīvotajās vietās applūdušas ielas un nodarīti postījumi ēkām. Bez elektroapgādes palikuši apmēram 380 tūkstoši cilvēku.

“Viesuļvētra “Maikls” ir postošākā vētra Floridas štata vēsturē un viena no spēcīgākajām vētrām, kas sasniegusi Amerikas Savienoto Valstu piekrasti. Mēs esam dzirdējuši par lieliem postījumiem Tindalas gaisa spēku bāzē un daudzās piekrastes kopienās. “Maikls” turpina savu postošo ceļu pa valsti un to pametīs, bet mēs pievērsīsim simtprocentīgu uzmanību meklēšanai, glābšanai un atjaunošanai,” sacīja Floridas štata gubernators Riks Skots.

Evakuācijas pavēle tika dota apmēram 370 tūkstošiem iedzīvotāju, tomēr daļa cilvēku palika savās mājās un, iespējams, kļuva par orkāna upuriem. 

 Bez elektrības palikuši vairāk nekā 380 000 mājsaimniecību.  

Sasniedzot sauszemi, vētra zaudējusi spēku, tādēļ tā no ceturtās kategorijas viesuļvētras pārkvalificēta par tropisko vētru. Pāri Džordžijas štata centrālajai daļai vētra virzās, vēju ātrumam sasniedzot 30 metrus sekundē.  ASV prezidents Donalds Tramps trīs pavalstīs izsludinājis ārkārtas stāvokli, kas dos iespēju izmantot federālo palīdzības fondu līdzekļus un saņemt atbalstu no Federālās ārkārtas situāciju pārvaldes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti