Pasaules panorāma

Pasaules noskaņojums par turpmāko kara gultni

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma-Attieksme pret karu pasaulē. ASV un Krievija apmaina basketbolistu pret ieroču tirgoni

Ko ASV sagaida no Ķīnas turpinoties karam Ukrainā?

ASV cenšas pārliecināt Ķīnu ieņemt stingrāku nostāju pret Krieviju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau teju desmit mēnešus un saņēmis gandrīz vienbalsīgu starptautisko nosodījumu, bet Rietumi cenšas izdarīt spiedienu uz Ķīnu ieņemt skaidrāku nostāju Kijivas atbalstam un Maskavas nosodīšanai.

To sarunā ar LTV raidījumu "Pasaules panorāma" atzina arī ASV Valsts departamenta Eiropas Savienības un reģionālo lietu biroja direktors Roberts Lī.

"No Ķīnas kā no pastāvīgās ANO Drošības padomes locekles mēs sagaidām, ka tā rīkosies, lai izbeigtu šos pilnīgi skaidros ANO Cilvēktiesību hartas pārkāpumus. Bet mēs redzam, ka tā vietā Ķīna turpina nodrošināt politisku un diplomātisku aizsardzību, piemēram, Krievijas dezinformācijai," stāsta Lī.

"Ķīnas darbībās mēs redzam, ka tā turpina stiprināt attiecības ar Maskavu. Un tas ir liels izaicinājums valstīm, kas atbalsta ANO Cilvēktiesību hartu.

Savā nacionālajā drošības stratēģijā mēs skaidri un gaiši aicinām visas valstis ievērot šos principus. Ja runājam par globālajām klimata izmaiņām, Covid-19 pandēmiju, Ķīnai šeit ir ļoti svarīga loma. Un mēs atbalstām iespējas sadarboties ar Ķīnu jautājumos, kas prasa globālu risinājumu," uzsver Lī.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un Krievijas prezidents Vladimirs Putins
Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins un Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Uz jautājumu, vai ASV ir zināms, ka Ķīna palīdz Krievijai arī militārā veidā ar ieroču piegādēm, Valsts departamenta pārstāvis atbild:

"Mēs ļoti skaidri esam brīdinājuši, ka jebkādai palīdzībai Krievijas agresijā pret Ukrainu un jebkādai palīdzībai apiet sankcijas, kas noteiktas pret Krieviju, būs nopietnas sekas. Par to mēs ļoti skaidri esam izteikušies."

"Vēlreiz runājot par diplomātiskajām attiecībām, Ķīnai ir lielas iespējas būt stingrākai un skaidrāk par savu pozīciju izteikties publiski tieši par šiem ANO hartas principiem.

Tas, ka Ķīna nerīkojas tāpat kā ASV un citas Drošības padomes dalībvalstis un patiesībā lielākā daļa ANO Ģenerālās asamblejas, bet tā vietā aicina, piemēram, abas puses sarunāties – tas, godīgi sakot, nepalīdz, lai apturētu karu un pārliecinātu Maskavu izbeigt tās agresīvo darbību."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti