Arī pēc gala ziņojuma «Malaysian Airlines» lidmašīnas pazušanas iemesls nav skaidrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Malaizijas varasiestādes pirmdien, 30.jūlijā, nākušas klajā ar gala ziņojumu pazudušās “Malaysian Airlines” lidmašīnas lietā. Aptuveni 500 lappušu biezajā ziņojumā netiek runāts par lidmašīnas pazušanas reālo iemeslu, kas izraisījis pazudušo pasažieru tuvinieku vilšanos un dusmas.

Ziņojumā tiek runāts arī par atsevišķiem atklājumiem. Viens no tiem ir, ka lidmašīna ceļā no Kualalumpuras uz Pekinu pagriezusies atpakaļ. Tādējādi secināts, ka iespējamā lidmašīnas nolaupīšana nav notikusi attālināti. Tomēr netiek izslēgta versija, ka lidmašīnā varētu būt notikusi nelikumīga iejaukšanās pilotu darbā. 

Malaizijas drošības izmeklēšanas komandas vadītājs paziņoja, ka lidmašīnas pazušanas reālais iemesls joprojām nav zināms. 

"Izmeklēšanas komandai pietrūka pierādījumi, lai noteiktu precīzu iemeslu, kādēļ lidmašīna novirzījās no kursa. Mums trūkst informācijas no melnajām kastēm un citām ierīcēm, kas atradās lidmašīnā. Diemžēl bez tās mēs nevaram pateikt, kādēļ lidaparāts lidoja uz Indijas okeāna dienvidiem," stāstīja Malaizijas drošības izmeklēšanas komisijas vadītājs Koks Su Čons.

Šo dienu ar lielām cerībām bija gaidījuši lidmašīnā esošo pasažieru ģimenes locekļi un radinieki, kas cerēja iegūt kādu nozīmīgu informāciju, tomēr tas nenotika. Pasažieru tuvinieki pauda dusmas un vilšanos, jo ziņojums nesniedz adekvātas atbildes. 

"Viņi atkal netika galā ar savu uzdevumu. Tā tas ir bijis visu laiku. Malaizijas valdība kārtējo reizi sarīko izrādi, kurā pasaka, ka neko nezina. Tas ir pliķis sejā visiem, kas gaida jebkādu informāciju par saviem tuviniekiem. Lidmašīnas pazušana nedrīkst būt neatklāta mīkla!" uzsvēra pazudušā pasažiera sieva Danika Vīka.

Tomēr gala ziņojums ir devis atvieglojumu pazudušās lidmašīnas pilota ģimenei. Pilota māsa sacīja, ka ar šo ziņojumu no viņas brāļa tiek noņemtas jebkādas aizdomas. 

Ziņojumā noraidītas jebkādas lidmašīnas anomālijas, taču norādīts uz trūkumiem Kualalumpuras gaisa satiksmes dienesta darbībā, kas nav ievērojis noteiktās procedūras. 
Malaizijas valdība gan atgādināja, ka tā ir gatava atsākt lidmašīnas meklējumus gadījumā, ja tiks atrasti uzticami pierādījumi par iespējamo lidaparāta atrašanās vietu. 

“Malaysia Airlines” lidmašīna ar 239 pasažieriem pazuda 2014. gada 8. martā. Tiek uzskatīts, ka tā iegāzusies Indijas okeāna dienvidu daļā. 


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti