ANO īpašā sanāksmē aicina saglabāt bioloģisko daudzveidību pasaulē

Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) sācies pasaules bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai veltīts samits. Organizācijas vadītājs Antoniu Gutērrešs tā sākumā norādīja, ka no dabas un ekosistēmu saglabāšanas ir atkarīga nākamo cilvēku paaudžu labklājība un veselība.

Gutērrešs uzsvēra, ka cilvēce karo ar dabu un tai jāmaina sava attieksme. Viņš aicināja starptautisko sabiedrību veidot veselīgas attiecības ar vidi un izstrādāt īpašu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas plānu. Patlaban vairāk nekā miljons dzīvnieku un augu sugu ir uz izmiršanas robežas. Cilvēcei aizvien bīstamāki kļūst arī bioloģiski draudi, tai skaitā jauni vīrusi. 

Līdz pat 75% jauno infekcijas slimību cilvēki iegūst no dzīvniekiem, un tas ir atgādinājums, ka planētas un cilvēku veselība ir savstarpēji saistītas.

Savukārt ANO Ģenerālās asamblejas prezidents Volkans Bozkirs atgādināja, ka daba cilvēcei piedāvā daudzu slimību ārstēšanas līdzekļus. Piemēram, 70% vēža ārstēšanai lietotām zālēm ir dabiska izcelsme.  Viņš arī uzsvēra, ka vairāk nekā puse no pasaules iekšzemes kopprodukta ir atkarīga no dabas resursiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti