Vašingtona arī brīdina, ka Ankaras ofensīvas var ietekmēt cīņu pret “Daīš” jeb „Islāma valsts” kaujiniekiem.
Turcija, kuras armijas spēki ir otri lielākie NATO, jau ceturto dienu kopā ar Sīrijas armiju īsteno gaisa un sauszemes militārās operācijas pret kurdu Tautas aizsardzības vienībām Sīrijas ziemeļos. Tiesa, pēdējo 24 stundu laikā, kurdu kaujiniekiem ir izdevies atsevišķas teritorijas Afrīnas reģionā atgūt.
ASV bažījas, ka Turcijas uzsāktā ofensīva ir atvērusi jaunu cīņas fronti Sīrijā, kur jau tā situāciju nokaitējis pilsoņkarš starp dažādiem spēkiem. Turklāt militārās operācijas arī apdraud Savienoto Valstu ieceri par 30 000 lielu kurdu robežas vienības izveidi, lai stabilizētu situāciju Sīrijas ziemeļos. Kurdi ir vieni no aktīvākajiem cīnītājiem pret „Islāma valsts” atlikušajiem kaujiniekiem. Uz to norādīja arī ASV Aizsardzības ministrs Džims Matiss un ASV Valsts sekretārs Rekss Tilersons.
Turpretī Turcija uzsver, ka Sīrijā „Islāma valsts” spēki ir teju sakauti, tādējādi par lielāku draudu Ankara uzskata tieši kurdu kaujiniekus.
Tautas aizsardzības vienību, kura sastāv no kurdu kaujiniekiem, Ankara uzskata par atzaru Kurdistānas strādnieku partijai, kura Turcijā tiek uzskatīta par „teroristisku organizāciju”.
Gan Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušolu, gan tās prezidents Redžeps Tajips Erdogans uzsvēruši, ja Amerikas Savienotās Valstis neatrisinās kurdu radītos draudus, tad Ankara tos novērsīs pati, norādot, ka pēc Afrīnas reģiona varētu sekot Menbidža.
Turklāt Turcijas prezidents nācis klajā arī paziņojumu, ka militārās operācijas tiks īstenotas tik ilgi, kamēr no Turcijas visi Sīrijas patvēruma meklētāji varēs droši atgriezties dzimtenē.
Ziņu raidsabiedrība "Euronews" vēsta par Turcijas iespējamiem plāniem, kuri paredz, ka Afrīnas reģionā Sīrijas ziemeļos tā vēlas izveidot aptuveni 30 kilometrus lielu drošības zonu.
Tikmēr Sīrijas Cilvēktiesību novērotāju grupa, kura bāzēta Lielbritānijā, norāda, ka Turcijas ofensīvās bojā gājuši 22 civiliedzīvotāji, tūkstošiem pameta arī savas dzīvesvietas, lai izvairītos no ofensīvām. Cilvēktiesību aktīvistu grupa pauž bažas par Sīrijas valdības spēku rīcību, neļaujot cilvēkiem šķērsot robežpunktus, kuri ved uz kurdu kontrolētajiem apgabaliem Alepo pilsētā. Par to Sīrijas valdība komentāru nav sniegusi.
Pirmdien arī ANO Drošības padomē skatīja Turcijas ofensīvu pret kurdiem Sīrijā, taču tā nolēma Ankaru nenosodīt, kā arī nepieprasīja militāro operāciju pārtraukšanu.
Kritiku par notiekošo Sīrijas ziemeļos izpelnījusies arī Vācija, kuras ražotos tankus Turcija izmanto militārajās operācijās pret kurdiem.