Afganistānas valdība izlīgst ar vienu no kaujinieku līderiem

Afganistānas valdība parakstījusi miera līgumu ar otru lielāko nemiernieku grupējumu un viņu līderi Hekmatijaru. Oficiālā Kabula arī lūgs svītrot nemierniekus no starptautiskā teroristisko organizāciju saraksta. 

Miera līguma parakstīšana notika neklātienē. Nemiernieku līderis apstiprināja dokumentu savā mītnes vietā, un šo procesu tiešsaistes videomateriālā varēja vērot Afganistānas prezidenta Ašrafi Gani rezidencē. Miera līguma parakstīšanas ceremoniju demonstrēja arī vietējā televīzija.

Islāma partijas kaujinieki kopā ar talibiem ilgstoši karoja pret valdības spēkiem un NATO kontingenta karavīriem. Organizācija jau 2007.gadā pauda gatavību sadarboties ar Afganistānas valdību, tomēr miera sarunas ieilga. Ja grupējums tiks svītrots no starptautiskā teroristisko organizāciju saraksta, Hekmatijars varētu atgriezties valstī pēc 20 trimdas gadiem.

Savukārt politikas eksperti norāda, ka panāktais izlīgums varētu kalpot par paraugu sarunās ar nopietnāko opozicionāru grupējumu – "Taleban" kustību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti