Ukrainas armijas pārstāve: Krievija varētu gatavot uzbrukumu ar droniem un jūras raķetēm

Krievija varētu sagatavot kombinētu uzbrukumu Ukrainai, izmantojot dronus un jūras raķetes, pieļāva Ukrainas armijas pārstāve Natālija Humeņuka. 

Humeņuka skaidroja, ka ienaidnieks nepārtraukti pārvieto raķešu palaišanas iekārtas. Tagad dežurēt palikušas trīs – viena virszemes un divas zem ūdens. Tas varot liecināt, ka ienaidnieks kārtējo reizi gatavo viltīgu uzbrukumu, izmantojot jaukta tipa munīciju, apvienojot dronu un raķešu uzbrukumu. Pēc viņas teiktā, pastāv iespēja, ka

tagad tiks izmantotas nevis gaisa, bet gan jūras raķetes, kas kādu laiku nav tikušas izmantotas uzbrukumos.

Analītiķi uzskata, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar saviem komentāriem centies mazināt bezpilota lidaparātu uzbrukuma nozīmi Maskavai, lai neatzītu savas ierobežotās iespējas "atmaksāt" Ukrainai.

Putins lielījās, ka Krievija jau dod triecienus pa dažādiem nozīmīgiem objektiem Ukrainā un dronu uzbrukums Maskavai esot atbilde.

Putina uzsvars uz pagātnē notikušajiem un esošajiem raķešu triecieniem, visticamāk, ir mēģinājums likt saprast, ka Krievija jau aktīvi reaģē un tai nav jāreaģē uz turpmākajām Ukrainas provokācijām.

Trešdienas rītā beidzot nav ziņu, ka Krievija būt īstenojusi naktī plašu dronu vai raķešu uzbrukumu Kijivai un citiem Ukrainas apgabaliem, kā tas bija noticis iepriekšējās dienas. Taču Krievijas dienvidos, Krasnodaras novadā, šorīt izcēlās ugunsgrēks naftas pārstrādes rūpnīcā. Novada gubernators vēstīja, ka pie vainas varētu būt tieši dronu uzbrukums.

KONTEKSTS

Jau vairāk nekā gadu, kopš 2022. gada 24. februāra, turpinās pēc Vladimira Putina pavēles sāktais Krievijas pilna mēroga karš pret Ukrainu, bet Krievijas spēkiem neizdodas salauzt ukraiņu pretošanos. Saņemot rietumvalstu sabiedroto atbalstu, Ukraina gatavo savu pretuzbrukumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti