Samaras apgabalā Krievijā dronu triecienā aizdegusies naftas pārstrādes rūpnīca

Ukrainas bezpilota lidaparāta uzbrukumā aizdegusies naftas pārstrādes rūpnīca Krievijas Samaras apgabalā, sestdien vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, atsaucoties uz apgabala gubernatoru Dmitriju Azarovu.

Azarovs paziņoja, ka Samaras apgabalā dronu uzbrukums vērsts pret divām naftas pārstrādes rūpnīcām. Viņš teica, ka cietušo uzbrukumos nav.

Rūpnīca Novokuibiševskā, kā apgalvoja gubernators, nav cietusi, bet Kuibiševā rūpnīca ir aizdegusies, tomēr ugunsgrēks jau ir likvidēts. Abas rūpnīcas pieder Krievijas valsts koncernam "Rosņeftj".

Krievijas Aizsardzības ministrija platformā "Telegram" apgalvoja, ka

Brjanskas, Belgoroda, Voroņežas un Sarātovas apgabalos notriekti 12 bezpilota lidaparāti, bet Ukrainas pierobežā esošajā Belgorodas apgabalā notriektas 11 raķetes.

Belgorodas gubernators Vjačeslavs Gladkovs paziņoja, apgabalā aizvadītajā naktī gaisa triecienos nogalināti divi cilvēki un septiņi ievainoti.

Pēdējo nedēļu laikā Ukrainas specdienesti vairākkārt ar droniem uzbrukuši Krievijas naftas pārstrādes rūpnīcām.

Laikraksts "Financial Times" piektdien ziņoja, ka ASV vēlas atturēt Ukrainu no uzbrukumiem Krievijas naftas infrastruktūrai, lai izvairītos no eskalācijas un pasaules naftas cenu kāpuma, ņemot vērā ASV prezidenta vēlēšanu tuvošanos.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī. Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīga un spēcīga pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašajiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošajām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Tikmēr Krievija regulāri uzbrūk civilajiem objektiem, un paredzams, ka tāpat kā pērn tā mērķtiecīgi vērsīs triecienus pret enerģētikas infrastruktūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti