Grieķijā savvaļas ugunsgrēku dēļ evakuē cilvēkus un prāmi pārveido par slimnīcu

Grieķijā savvaļas ugunsgrēku dēļ no valsts ziemeļiem evakuē cilvēkus un Aleksandropoles pilsētā pietauvotais prāmis pārveidots par slimnīcu. Vairākus reģionus skāruši plaši savvaļas ugunsgrēki. Bojā gājuši 20 cilvēki, varas iestādes arī ziņo par cietušajiem. Netālu no pilsētas atrastas 18 cilvēku pārogļojušās mirstīgās atliekas – varasiestādes lēš, ka tie varētu būt no Turcijas nelegāli ieceļojušie migranti.

Ugunsgrēki lielākoties skāruši valsts ziemeļaustrumus, dienvidaustrumus un vairākās salas. Bojā gājuši 20 cilvēki, varas iestādes arī ziņo par cietušajiem. Pēdējās diennakts laikā Grieķijā izcēlušies vēl desmitiem jaunu ugunsgrēku, kas likuši cilvēkiem pamest savas mājas. 

Aleksandropoles pilsētā pie Turcijas robežas pirmdienas vakarā iespējamu ugunsgrēku draudu dēļ evakuēti slimnīcas pacienti. Vairāki tika nogādāti uz ostu, kur pietauvots prāmis tika pārveidots par slimnīcu, vēstīja Grieķijas krasta apsardze.

Meteorologi ziņo, ka savvaļas ugunsgrēku izplatīšanos izraisījis sausums, spēcīgas vēja brāzmas un karstums, kas dažviet sasniedzis 40 grādus pēc Celsija skalas. 

Grieķijas ugunsdzēsēji netālu no pilsētas otrdien atrada 18 cilvēku pārogļojušās mirstīgās atliekas. Liesmas tur bija plosījušās vairākas dienas. Policijā pagaidām nav saņemti ziņojumi par pazudušiem cilvēkiem šajā apkārtnē, tāpēc varasiestādes šobrīd pārbauda, vai bojāgājušie nav migranti, kas valstī ieceļojuši no Turcijas.

Sinoptiķi prognozē, ka šādi laikapstākļi Grieķijā turpināsies līdz pat piektdienai.

KONTEKSTS:

Grieķijā kopš jūlija vidus plosās mežu ugunsgrēki. Grieķijas varasiestādes ir ieviesušas dažādus pasākumus, lai izmitinātu un finansiāli atbalstītu ugunsnelaimē skartos iedzīvotājus. Valstij palīdzību sniedz vairākas ugunsdzēšanas lidmašīnas, kas ir ieradušās no  Kipras, Francijas, Izraēlas un Itālijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti