Panorāma

Panorāma

Panorāma

ES lauksaimniecības ministri: Krievija pārtiku izmanto kā ieroci

Latvijas tūristi nesteidz atcelt ceļojumu rezervācijas uz ugunsgrēku pārņemto Rodas salu

Latvijas tūristi nesteidz atcelt ceļojumu rezervācijas uz ugunsgrēku pārņemto Rodas salu Grieķijā

Apjomīgie meža ugunsgrēki ir smagi skaruši Rodas salu Grieķijā – evakuēti daži desmiti tūkstošu cilvēku, kas ir lielākais evakuēto skaits valsts vēsturē. Evakuāciju piedzīvoja arī latviete, kas jau 10 gadus dzīvo Rodas dienviddaļā. Tagad viņa ir atgriezusies savā ierastajā darba režīmā, kaut gan atzina, ka drošības sajūtas vēl nav. Bet Latvijas tūristi lielākoties savas rezervācijas uz šo salu neatceļ. 

Ceļojumus uz Rodas salu nesteidz atcelt

Otrdien Latvijā no plašu mežu ugunsgrēku skartās Rodas atgriezās vairāki tūristi. Iespaidi lielākoties ir pozitīvi.

Latvijā atgriezušies tūristi pauda:

Vispār nekā nebija, viss bija kārtībā, kārtīgi atpūtāmies. Nu, ziņas bija, bet tas bija vairāk nomaļus.

Mēs bijām pašos ziemeļos, mums nebija nekā. Izņemot jūrā bija pelni, un elektrība mums pazuda viesnīcā vairākas reizes, un ūdens pazuda.

Pats interesantākais, ka draugi "Facebook" mums rakstīja, vai nevajag glābt. Tad mēs uzzinājām. Mēs atpūtāmies. Iznāk, vējš gāja kā strīpa salai pa vidu. 

Ik nedēļu uz Rodu izlido un no tās atgriežas aptuveni 70 "Tez Tour" un 50 "Novatours" ceļotāju. Abi tūrisma operatori norādīja, ka atpūtnieki dodas uz salas ziemeļdaļu, kur ugunsgrēku ietekme nav jūtama.

"Novatours" Pārdošanas daļas vadītāja Liāna Pudule-Indāne sacīja: "Kad sākās ugunsgrēki vēl nedēļas nogalē, mēs evakuējām no salām tieši Latvijas tūristus – trīs rezervācijas uz drošākām vietām, uz citām viesnīcām. Kopumā panikas nav, klienti ir saprotoši, līdz ar to tie klienti, kuriem viesnīcas jau bija rezervētas šajā skartajā Pefkos daļā, ir arī mainījuši viesnīcas uz citām ziemeļu daļā vai ir mainījuši galamērķi."

Tikmēr "Tez Tour" ceļojumu konsultante Valērija Šure atklāja, ka pilnībā rezervāciju atcēla tikai viens klients. Lielākoties cilvēki dodas atpūsties, taču mēdz mainīt vai nu viesnīcu Rodas salā, vai arī pašu galamērķi. 

Šure pauda: "Visi interesējas par situāciju Rodas salā, bet neviens nevēlas anulēt savu braucienu. Visi ļoti gaida savu atvaļinājumu, un visi izlidoja pēc grafika. Viss kārtībā."

Rodā dzīvojoša latviete: Ir bailes 

Latviete Inese Čaika dzīvo un strādā viesnīcā Rodas dienvidaustrumu daļā. Uguns liesmas bija piezagušās pavisam tuvu. Arī Čaika kopā ar daudziem vietējiem iedzīvotājiem bija spiesta evakuēties. Kaut šobrīd situācija šķiet mierīgāka un darba vietā visiem ļāva atgriezties, bailes nav pazudušas.

Čaika stāstīja: "Protams, ir bail. Man ir divi bērni, kas dzīvo pilsētā šobrīd pie draugiem. Katru dienu nezini, kur atradīsies naktī. Aiz kalna var redzēt liesmas, katru pusstundu mosties un ej ārā skatīties, cik tuvu ir liesmas, lai zinātu, uz kurieni braukt, vai uz pludmali, vai uz pilsētu, pa kuriem ceļiem varēs kaut kur aizbraukt. Ir bailes."

Pludmale daudzām Čaikas paziņām ir kļuvusi arī par drošāko naktsvietu – ja ugunsgrēks turpinās savu ceļu nezināmā virzienā, tad ūdenī varēs rast glābiņu. 

Čaika sacīja: "Neviens to nekad nav piedzīvojis. Nezinu, kas notiks kurā mirklī. Vienkārši ar vienu somu, kurā ir divi bikšu pāri līdzi un zobu birste, piecas dienas arī braukāju uz darbu turp un atpakaļ. No vietējiem, no darbiniekiem, no kolēģiem, no pagasta, kur es dzīvoju, neviens nejūt nekādu palīdzību. Visi ir viens par otru. Viens otram palīdz. Ūdens, ēdiens, brīvprātīgie, uguns dzēšana – visu dara paši cilvēki šeit."

Atēnās dzīvojoša latviete: Pa dienu ielas ir tukšas

Atēnieši tikmēr mēģina sadzīvot ar neierasti ilgu karstuma vilni.

Latviete Alise Vītola Grieķijā dzīvo jau sešus gadus, tāpēc pie temperatūras rādītājiem virs 30 jau ir pieradusi. Par glābiņu viņai tāpat kā citiem grieķiem kļūst kondicionieris, mājas un ūdens vai arī atpūta pie jūras.

Vītola sacīja: "Pa dienu, ja jūs būtu Atēnās, jūs redzētu, ka ielas ir vienkārši tukšas, neviens cilvēks nestaigā. Tikai varbūt nabaga tūristi, kas vēl nav sapratuši, cik bīstama ir tā temperatūra. Šobrīd Atēnās ir slēgta lielākā daļa arheoloģisko objektu, jo tur ir bīstami atrasties. Ja mēs iedomājamies Akropoli, kas ir liels akmens virs pilsētas, tur ir vēl karstāks. Tieši saulē tur nav labi atrasties ne tūristiem, ne arī darbiniekiem."

KONTEKSTS:

Pēc piedzīvotajām karstuma nedēļām Grieķijā ir sākušies plaši mežu ugunsgrēki. Vietējās glābēju ekipāžas vairs nespēj tikt galā ar dzēšanas darbiem, un vairākas reģiona valstis sūta savus ugunsdzēsējus palīdzēt Grieķijai.

Visspēcīgākie savvaļas ugunsgrēki plosās Rodas salā. Vietējā policija informēja, ka no 12 ciemiem un vairākām viesnīcām 16 000 cilvēku evakuēti pa sauszemi un 3000 pa jūras ceļiem.

Nepanesams karstums ir arī Itālijai piederošajās Vidusjūras salās, tostarp Sicīlijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti