Litija ieguve Āfrikā: korupcija, cilvēktiesību pārkāpumi un posts videi

Litijs jeb "baltais zelts" ir ļoti būtiska atjaunojamās enerģijas revolūcijas sastāvdaļa, ko izmanto gan mobilajos tālruņos, gan elektriskajās automašīnās esošo bateriju darbināšanā, tomēr vairāki ziņojumi norāda uz to, ka tā ieguves process nebūt nav tik zaļš un saistāms arī ar cilvēktiesību pārkāpumiem un korupciju.

Litija ieguve Āfrikā: korupcija, cilvēktiesību pārkāpumi un posts videi
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Pasaules mērogā litija piegādē pašlaik dominē Austrālija, Čīle un Ķīna, taču liels potenciāls ir arī Āfrikai. Tur atrodas aptuveni 5% no pasaules litija rūdas rezervēm un dažviet litija ieguve jau notiek.

Pašlaik litija rūdu eksportē tikai Zimbabve un Namībija, tomēr arī vairākās citās valstīs litija ieguve jau tiek pētīta.

Namībijas Kalnrūpnieku savienība norādījusi, ka Ķīnas uzņēmuma pārvaldītās litija raktuvēs Namībijā vietējie strādnieki mēnešiem ilgi sūdzējušies par sliktiem dzīves apstākļiem un nedrošiem darba apstākļiem. Tikmēr bezpeļņas organizācija "Global Witness" apsūdz Ķīnas uzņēmumu vides prasību neievērošanā un raktuvju iegādē, izmantojot kukuļošanu.

Britu organizācijas ziņojumā dokumentēti pārkāpumi arī Kongo Demokrātiskajā Republikā un Zimbabvē. Arī tur esošajās raktuvēs konstatēti cilvēktiesību pārkāpumi, korupcija, cilvēku pārvietošana un nedroši darba apstākļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti