Ukrainas armija nosūtījusi papildspēkus uz intensīviem Krievijas uzbrukumiem pakļauto Avdijivku

Ukrainas armija nosūtījusi papildspēkus uz Avdijivku, ceturtdien paziņoja ukraiņu 3. atsevišķā triecienbrigāde, raksturojot situāciju pilsētā kā ārkārtīgi kritisku.

Krievi aktīvi uzbrūk Doneckas apgabala pilsētai kopš pagājušā gada, un tā ir ielenkta no trim pusēm.

"Trešā atsevišķā triecienbrigāde apstiprina, ka tā tika steidzami pārvietota, lai stiprinātu Ukrainas karaspēku Avdijivkas rajonā," vietnē "Telegram" paziņoja brigāde.

Krievija pēdējās nedēļās ir guvusi panākumus centienos ieņemt pilsētu, un ziņots par ielu kaujām pilsētas nomalēs.

Augsta ranga Ukrainas militārpersona trešdien atzina, ka pretiniekam kaujas laukā ir pārspēks.

Avdijivkas ieņemšana Putina režīmam būtu uzvara, ar ko varētu plātīties, apritot otrajai gadskārtai kopš atkārtotā iebrukuma Ukrainā un tuvojoties tā dēvētajām prezidenta vēlēšanām.

Cīņa par šo pilsētu kļuvusi par vienu no asiņainākajām divus gadus ilgajā karā, un to var salīdzināt ar kaujām par Bahmutu, kurās tika nogalināti desmitiem tūkstošu karavīru.

"Objektīvā situācija Avdijivkā joprojām ir bīstama un nestabila. Ienaidnieks turpina aktīvu karaspēka rotāciju un vērš pret pilsētu jaunus spēkus un resursus," paziņoja Ukrainas 3. atsevišķā triecienbrigāde.

Ukrainas armijas Ģenerālštābs paziņoja, ka ukraiņu karavīri turpina atturēt ienaidnieku, kas turpina mēģinājumus ielenkt Avdijivku.

Ģenerālštābs paziņoja, ka Krievija trešdien šajā rajonā veikusi 34 uzbrukumus. Arī naktī Krievija turpināja gaisa uzbrukumus Ukrainai. Naktī uz ceturtdienu krievi izšāva uz Ukrainu 26 raķetes, nogalinot vismaz vienu cilvēku un sagraujot vairākas mājas, ceturtdien paziņoja Ukrainas amatpersonas.

Ukrainas pretgaisa aizsardzība notrieca 13 no Krievijas raķetēm, informēja gaisa spēki.

KONTEKSTS:

Krievijas nepamatotais un neizprovocētais plaša mēroga iebrukums Ukrainā sākās 2022. gada 24. februārī, Kremļa propaganda bravūrīgi solīja ieņemt Kijivu trīs dienās, taču ukraiņu pašaizliedzīgā un spēcīgā pretestība neļāva Kremlim realizēt savus plānus.

Pēc neveiksmēm Kremlis izveda armiju no Kijivas apgabala, bet turpināja ofensīvu citos reģionos. 2022. gada rudenī ukraiņu armijai izdevās veiksmīgajās operācijās atbrīvot Harkivas apgabalu un daļu Hersonas apgabala, vairojot cerības uz iespēju sakaut pretinieku.

Taču 2023. gada vasarā sāktais Ukrainas pretuzbrukums nebija tik veiksmīgs, ko Ukrainas armija skaidro gan ar nepietiekamu ieroču nodrošinājumu no Rietumu sabiedrotajiem, gan ar Krievijas armijas izveidoto pamatīgo aizsardzības līniju un plašiem mīnu laukiem. Tagad izskan atziņas, ka frontē sācies pozīciju karš ar nogurdinošām kaujām un jāgatavojas ilgstošam atbalstam Ukrainai.

Eiropas Savienība februāra sākumā vienojās par ilgtermiņa atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apmērā, taču ASV iekšējo politisko strīdu dēļ aizvien nav panākta vienošanās par palīdzību kara skartajai valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti