Ungārija draud bloķēt jaunu ES sankciju paketi pret Krieviju

Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto draudējis bloķēt jaunu Eiropas Savienības (ES) sankciju paketi pret Krieviju, nosodot Ungārijas lielākās bankas OTP iekļaušanu potenciālo sankciju mērķu sarakstā.

Kamēr OTP ir iekļauta Ukrainas sastādītajā Krievijas kara pret Ukrainu atbalstītāju sarakstā, Ungārijas valdība nepiedalīsies sarunās par jauno sankciju paketi, sacīja Sijārto ES valstu ārlietu ministru sanāksmē Zviedrijā.

Sijārto nosauca par skandalozu to, ka Ukraina iekļāvusi OTP šajā sarakstā, lai gan banka nav pārkāpusi nekādus likumus.

Eiropas Komisija (EK) 5. maijā iesniedza ES dalībvalstīm priekšlikumus par 11. sankciju paketi pret Krieviju.  To galvenais mērķis ir novērst jau noteikto sankciju apiešanu.

Šie priekšlikumi ietver arī tālākus tirdzniecības ierobežojumus, kas potenciāli var skart Ungārijas uzņēmumus.

ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos Žuzeps Borels preses konferencē pēc ministru tikšanās atteicās komentēt Sijārto izteikumus. Borels apgalvoja, ka ministri neesot dzirdējuši Ungārijas kolēģi nākot klajā ar šiem izteikumiem.

Ungārija neuzskata sankcijas pret Krieviju par efektīvām.

Ukrainas Nacionālā aģentūra korupcijas novēršanai (NACP) maija sākumā iekļāva OTP kara atbalstītāju sarakstā, apsūdzot to terorisma atbalstīšanā. NACP paziņoja, ka pat pēc kara sākuma OTP ir viena no vadošajām bankām Krievijas finanšu pakalpojumu tirgū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti