Panorāma

Panorāma

Panorāma

Turcija gatavojas vēlēšanām

Gruzijas prezidente Krievijas vīzu atvieglojumus sauc par provokāciju

Krievijas piedāvātos vīzu atvieglojumus Gruzijas prezidente raksturo kā provokāciju

Krievija ar prezidenta dekrētu no 15. maija atcēlusi vīzu režīmu Gruzijas pilsoņiem, kā arī atļāvusi tiešos lidojumus starp abām valstīm. Lai gan Gruzijas valdība šo soli vērtē pozitīvi, Gruzijas prezidente to nosaukusi par Kremļa provokāciju.

Vienpusēja Krievijas rīcība, atceļot vīzu režīmu un atļaujot tiešos avioreisus, Gruzijā uztverta dalītām jūtām.

"Teju miljons mūsu pilsoņu dzīvo Krievijā, un šis lēmums būtiski atvieglos viņu ceļošanu uz Gruziju," spriež Gruzijas ekonomikas ministra vietniece Marjama Kvivišli.

Pilnīgi pretējās domās ir Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.

"Tā ir provokācija, kas mūsu valdību nostāda nopietna izaicinājuma priekšā. Tas bez šaubām izraisīs saspīlējumu starp politiskajām partijām, bet ne sabiedrībā.

Mūsu sabiedrība ļoti labi saprot, ka Krievija to dara savās interesēs. Es aicinu valdību paust skaidru pozīciju."

Gruzijas sabiedrība ir pārsvarā negatīvi noskaņota pret Krieviju, kas nodrošina atbalstu Abhāzijas un Dienvidosetijas separātistiem. Krievijas iebrukums Ukrainā bija baiss atgādinājums par 2008.gadā Gruzijā piedzīvoto karu.

Gruzijas valdības nesenie centieni valstī ieviest Krievijai līdzīgo "ārvalstu aģentu" likumu tika sagaidīti ar masu protestiem, kas rezultējās ar likuma atlikšanu.

Prezidente apsūdzējusi valdošo partiju un premjerministri par tuvināšanos Maskavai. Tiek uzskatīts, ka 2018. gadā partija "Gruzijas sapnis" tika ievēlēta ar Krievijas atbalstu.

"Rietumnieciski noskaņotajiem gruzīniem šis apbalvojums no Putina būs kā apkaunojums.

Un tas būs kā vēl viens pierādījums, ka Gruzijas valdība ir prokrieviski noskaņota, bet to jau mēs zinājām," spriež politikas eksperts Gija Nodijs.

"Varbūt Putins domā, ka šādi nosūtīs draudzīgu signālu Gruzijas kritiski noskaņotajai tautai. Bet es nedomāju, ka tas būs efektīvi."

Krievija apgalvo, ka sāks apkalpot septiņus tiešos lidojumus nedēļā starp abu valstu galvaspilsētām. Nav skaidrs, kā reaģēs Tbilisi, bet ASV jau brīdinājušas – Gruzijas lidsabiedrības nedrīkst apkalpot sankcijām pakļautās Krievijas lidmašīnas. Pretējā gadījumā sankcijas var tikt vērstas pret pašu Gruziju.

Gruzija atbalstījusi visas starptautiskās rezolūcijas, kas nosoda Krievijas agresiju, ir sniegusi Ukrainai humanitāru palīdzību, kā arī uzņēmusi kara bēgļus. Bet tik tālu, lai atbalstītu pret Krieviju vērstās sankcijas, tā nav gājusi.

Gruzija arīdzan ir populārākais galamērķis no Krievijā valdošā režīma un mobilizācijas bēgošajiem Krievijas pilsoņiem.

Attiecības starp Gruziju un Krieviju ir saspīlētas jau kopš 2008. gada kara. Kopš tā laika valstīm nav diplomātisku attiecību. Krievijas karaspēks joprojām atrodas Abhāzijas un Dienvidosetijas reģionos, uz kuriem Kremlis jau izteicis pretenzijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti