No ES Ukrainas pilsoņi Krievijā pa sauszemi drīkstēs ieceļot tikai caur Latvijas robežpunktu «Vientuļi»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Krievija ierobežojusi Ukrainas pilsoņu ieceļošanu valstī no Eiropas Savienības (ES) līdz divām robežšķērsošanas vietām, tikai vienai no tām esot uz sauszemes – uz Latvijas–Krievijas robežas punktā "Vientuļi", pavēstīja ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") birojā. 

Trešdien Krievija informējusi Ārlietu ministriju, ka tā ierobežo Ukrainas pasu turētāju ieceļošanu Krievijā no trešajām valstīm tikai līdz divām robežšķērsošanas vietām.

No 16. oktobra visi Ukrainas pasu turētāji, kas vecāki par 14 gadiem, drīkstēs ieceļot Krievijā no trešajām valstīm tikai divās robežšķērsošanas vietās – Šeremetjevas lidostā, kas atrodas Maskavā, un mazākajā robežkontroles punktā uz Latvijas–Krievijas robežas – Vientuļos.

Kariņš akcentē, ka Krievija turpina savu taktiku, cenšoties šķelt ES dalībvalstis, kam ir robeža ar Krieviju. "Šāda rīcība lemta neveiksmei," solīja politiķis, uzsverot, ka Latvija saskaņos vienotu nostāju ar ES un NATO partneriem un attiecīgi rīkosies.

Krievijai ir sauszemes robeža Eiropā ar Latviju, Igauniju, Somiju, Norvēģiju, kā arī Lietuvu Karaļaučos. No Latvijas iebraukt Krievijā līdz šim varēja, izmantojot septiņus robežkontroles punktus. Pa sauszemi Krievijā no Igaunijas tāpat līdz šim varēja ieceļot pa septiņiem robežpunktiem. Iekļūt Krievijā no Somijas var pa vairāk nekā desmit sauszemes robežšķērsošanas punktiem, tikmēr Norvēģijā ir tikai viens šāds robežpunkts.

Vientuļu robežšķērsošanas punkts Latvijā ir mazākais, un pamatā satiksme starp abām valstīm intensīvāk notikusi caur citiem punktiem, piemēram, Terehovu, Grebņevu, Zilupi.

Šāds Krievijas lēmums nozīmē, ka teju 30 robežšķērsošanas punktu vietā, kas līdz šim bija pieejami uz ES ārējās robežas iekļūšanai Krievijā, paliks tikai viens, turklāt mazākais.

Ministra birojā gan pagaidām nevarēja komentēt, vai šāds Krievijas lēmums par tikai divu robežšķērsošanas vietu saglabāšanu nozīmētu arī to, ka Ukrainas pilsoņi Krievijā nedrīkstētu iebraukt arī caur Baltkrieviju un Ukrainu.

Visticamāk, šāds Krievijas lēmums ir atbilde vairāku Eiropas valstu, tostarp Latvijas, solim aizliegt to teritorijās iebraukt transportlīdzekļiem ar Krievijas un Baltkrievijas valsts numurzīmēm.

Proti, Eiropas Komisija (EK) lēmusi, ka ES aizliegts ievest Krievijas pilsoņu privātos automobiļus, telefonus, rotaslietas un citas preces, kas uzskatāmas par aizliegto importu. Automašīnu ar Krievijas numura zīmēm ievešana ES uzskatāma par sankcionētu preču eksportu no Krievijas uz Eiropas Savienību, pat ja tās izmanto personīgiem iemesliem. Tomēr lēmumu, kā rīkoties, drīkst pieņemt ES dalībvalstu valdības pašas.

Atbilstoši EK lēmumam Lietuva, Latvija, Igaunija un Somija aizliegusi personām ar Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem iebraukt Eiropas Savienībā pār savām robežām ar Krieviju un Baltkrieviju. Līdz ar to no 12. septembra personām ar Krievijas Federācijā reģistrētiem transportlīdzekļiem liegts iebraukt ES arī caur Latvijas–Krievijas un Latvijas–Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām.

Automobiļiem ar Krievijas numurzīmēm, kas jau atrodas Somijā, valsts būs jāpamet sešu mēnešu laikā – līdz 2024. gada 16. martam. Tikmēr Baltijas valstis vēl lemj, ko darīt ar Krievijas automašīnām, kas jau atrodas to teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti