Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

ASV spēj dažu stundu laikā atvest savu armiju uz Eiropu

NATO gatavojas iespaidīgām militārajām mācībām Eiropas gaisa telpā

Gaisa spēku mācības, ko NATO plāno sākt nākamnedēļ, būs "absolūti iespaidīgas" – to  trešdien atzina ASV un Vācijas amatpersonas. Mācībās "Air Defender 23" piedalīsies 10 000 dalībnieku un 250 lidmašīnu no 25 valstīm. 

"Air Defender 23" būs nozīmīgākās militārās mācības, kas jebkad veiktas Eiropas gaisa telpā, un tās ilgs gandrīz divas nedēļas. Mācības ir paredzētas, lai simulētu reakciju uz uzbrukumu NATO dalībvalstij, un tās parādīs, ka NATO teritorija ir "sarkanā līnija", ka NATO gatavs aizstāvēt katru šīs teritorijas centimetru. 

Gaisa spēku mācības būs "iespaidīgs" NATO spēka apliecinājums citām pasaules valstīm, tajā skaitā Krievijai – tā izteicās ASV vēstniece Vācijā Eimija Gūtmane

brīfingā, kas notika trešdien no rīta. "Tās pārliecinoši demonstrēs mūsu NATO sabiedroto spēku veiklību un ātrumu, kā pirmajiem reaģējot," atzīmēja Gūtmane.

Savukārt Vācijas gaisa spēku inspektors, ģenerālleitnants Ingo Gerhards norādīja: "Gaisa spēki var pārvietot armiju stundās. Ja ir viena lieta, ko mēs varam izdarīt, mēs varam to izdarīt ātri. Un amerikāņi to šeit parādīs iespaidīgā veidā – viņi stundu laikā pārvedīs savus spēkus šeit uz Vāciju."

Tātad gaidāms, ka ASV demonstrēs, kā ar gaisa spēkiem var atvest savus spēkus uz Vāciju, uz Eiropu dažu stundu laikā, tādējādi parādot sabiedroto gatavību aizstāvēt Eiropu. Tas ir aizsardzības vingrinājums, lai parādītu, ka šī alianse spēj sevi aizstāvēt, ja tas būtu nepieciešams, uzsvēra NATO. Taču netiks veikti nekādi lidojumi uz Kaļiņingradu – šīs būs aizsardzības mācības.

Tiek ziņots, ka mācību laikā būs minimāli ierobežojumi civilajai gaisa satiksmei. Taču Vācijas gaisa satiksmes dispečeru arodbiedrība ir iebildusi, ka mācībām varētu būt "milzīga ietekme". Mācību laikā būs arī palielināts troksnis ap lidojumu vietām. Vācija norādīja – gaisa spēku mācības tiks pabeigtas, pirms Vācijā sāksies skolēnu vasaras brīvlaiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti