Kā atbildi uz raķešu uzbrukumiem Izraēla veic aviācijas triecienus Gazas joslā un Libānā

Izraēla aizvadītajā naktī veica aviācijas triecienus Gazas joslā un kaimiņvalstī Libānā, atbildot uz vakar notikušajiem raķešu uzbrukumiem. Savukārt Jeruzalemē šorīt notikušas jaunas sadursmes starp Izraēlas drošības spēkiem un musulmaņiem.

Kā atbildi uz raķešu uzbrukumiem Izraēla veic aviācijas triecienus Gazas joslā un Libānā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Šorīt neilgi pirms saullēkta Izraēlas Gaisa spēku iznīcinātāji veica uzlidojumus Gazas joslā un Libānas dienvidos. Izraēla apgalvo, ka triecieni bija mērķēti pa palestīniešu radikālā grupējuma "Hamas" militārajiem objektiem, taču pienāk ziņas, ka uzbrukumos ir cietusi arī civilā infrastruktūra.

Izraēlas šī rīta aviācijas triecieni bija atbilde uz "Hamas" raķešu uzbrukumiem. Grupējums vakar no Gazas joslas izšāva vismaz 44 raķetes, no kurām lielāko daļu pārtvēra Izraēlas pretraķešu aizsardzības sistēma "Dzelzs kupols". Savukārt no Libānas teritorijas tika izšautas vairāk nekā 30 raķetes. Tas bija plašākais no Libānas teritorijas veiktais raķešu uzbrukums Izraēlai kopš 2006. gada.

Pēc šī rīta atbildes uzbrukumiem Izraēlas armija paziņoja, ka tā nepieļaus "Hamas" šūniņu darbošanos Libānā. Izraēla arī uzskata Libānas valsti par atbildīgu uzbrukumos, kas tiek veikti no tās teritorijas. Savukārt Libānas armija šorīt paziņoja, ka tā ir demontējusi ar raķetēm pielādētu palaišanas iekārtu, kas vēl nebija izmantota uzbrukumiem Izraēlas teritorijai.

Libānas premjerministrs Nadžibs Mikati nosodīja jebkādu militāru operāciju īstenošanu no valsts teritorijas, jo tās destabilizējot situāciju reģionā.

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu vakar vakarā bija sasaucis nacionālās drošības padomes sēdi. Tās laikā viņš paziņoja, ka Izraēlas valdība rīkosies izlēmīgi, reaģējot uz raķešu uzbrukumiem. "Pēdējās pāris dienās esmu skaidri pateicis, ka ienaidniekiem nevajadzētu darīt mums ļaunu. Mūsu iekšējās debates netraucēs mums rīkoties pret viņiem jebkurā vietā un laikā. Mēs visi bez izņēmuma esam vienoti šajā jautājumā. Mēs atsitīsim ienaidnieku uzbrukumus un viņi samaksās augstu cenu par katru uzbrukumu. Mūsu ienaidnieki vēlreiz pārliecināsies, ka brīžos, kad mēs tiekam pārbaudīti, Izraēlas pilsoņi ir vienoti un atbalsta Izraēlas Aizsardzības spēku un pārējo drošības spēku rīcību, lai aizsargātu mūsu valsti un mūsu pilsoņus," paziņoja Netanjahu.

Kārtējais vardarbības uzliesmojums reģionā izcēlies pēc tam, kad Izraēlas drošības spēki šonedēļ vairākas naktis pēc kārtas veica reidus Al Aksas mošejā Jeruzalemē.

Mošejā bija iebarikādējušies palestīnieši, kuri pieprasīja atļaut viņiem tur lūgties arī naktīs. Al Aksas mošeja tiek uzskatīta par trešo svētāko musulmaņu lūgšanu vietu, tāpēc Izraēlas drošības spēku operācijas ir izraisījušas plašu neapmierinātību musulmaņos.

Arī šorīt pie Al Aksas mošejas kompleksa izcēlās sadursmes starp ticīgajiem, kuri vēlējās nokļūt mošejā, un policistiem, kuri bloķēja ieeju kompleksā.

Vienlaikus šodien tika ziņots, ka Izraēlas okupētajā Rietumkrastā apšaudē  nogalinātas divas izraēlietes un vēl viena smagi ievainota. Izraēla par uzbrukumu apsūdz palestīniešus un meklē uzbrucēju. Spriedze saasinājusies laikā, kad ebreji šonedēļ svin svētkus, kas veltīti viņu aiziešanai no Ēģiptes verdzības, savukārt musulmaņiem turpinās svētais gavēņa mēnesis ramadāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti