ASV nodevušas Ukrainai konfiscēto Irānas munīciju

Amerikas Savienotās Valstis (ASV) nodevušas Ukrainai Irānā ražotu munīciju, kas tika konfiscēta kā kontrabanda.

Saskaņā ar ASV armijas Centrālās pavēlniecības paziņojumu "2023. gada 2. oktobrī ASV valdība nodeva Ukrainas bruņotajiem spēkiem aptuveni 1,1 miljonu patronu ar kalibru 7,62 milimetri".

Patronas 2021. gada decembrī konfiscēja ASV armijas Centrālās pavēlniecības jūras spēki uz kuģa "MARWAN I", kas, pārkāpjot ANO Drošības padomes rezolūciju, tās veda kaujinieku grupējumiem Jemenā. Jūlijā ASV valdība konfiscēja šo munīciju.

"ASV ir apņēmības pilnas sadarboties ar mūsu sabiedrotajiem un partneriem, lai ar visiem likumīgajiem līdzekļiem, tai skaitā ASV un ANO sankcijām un aizliegumiem, cīnītos pret Irānas letālās palīdzības plūsmu reģionā," paziņoja ASV armijas Centrālā pavēlniecība.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Plaša ofensīva izgāzās, Ukraina nepadevās, un, saņemot ārvalstu militāro palīdzību, ukraiņu armijai izdevās apturēt iebrucējus un rudenī arī atbrīvot Harkivas apgabalu, atgūt Hersonu, un vasaras sākumā sācies Ukrainas pretuzbrukums.

Pretuzbrukuma gaitu apgrūtina efektīvu uzbrukuma ieroču trūkums, mīnu lauki un Krievijas okupācijas spēku nocietinātās pozīcijas, tomēr Ukrainas armija pamazām virzās uz priekšu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti