Cilvēkus aizturēja 19 Krievijas pilsētās. Visvairāk aizturēto esot Novosibirskā – vismaz 20 cilvēku. Savukārt Maskavā aizturēti 15 cilvēki.
"OVD-Info" parasti ir uzticams un bieži vien vienīgais informācijas avots, kad runa ir par publiskajiem protestiem Krievijā, norāda raidorganizācija "BBC".
Vienlaikus "BBC" norāda, ka uz bērēm sanākušo cilvēku apspiešana, no kuras daudzi baidījās, kopumā nepiepildījās. Salīdzinājumam, varasiestāžu reakcija uz cilvēkiem, kas pēc Navaļnija nāves nolika ziedus pie pagaidu memoriāliem, izraisīja vairākus simtus arestu.
"BBC" arī akcentē, ka piektdien, iespējams, bija lielākā opozīcijas sanākšana Krievijā kopš Navaļnija ieslodzīšanas 2021. gada janvārī. "Gandrīz desmit gadus Navaļnijs varēja organizēt protestus un gājienus, kas bieži vien piesaistīja desmitiem tūkstošu Maskavā un ārpus tās. Kad viņš tagad ir aizgājis, nav skaidrs, kurš vēl varētu piesaistīt tādu tautas atbalstu, kādu viņš varēja iegūt," uzsver medijs.
Arī sestdien, 2. martā, Maskavā cilvēki turpina nest ziedus uz kapiem, kur vakar apglabāts Krievijas opozīcijas līderis Navaļnijs. Lai guldītu ziedus pie viņa kapa Borisovas kapsētā, cilvēki stāv rindā.
Ap apbedījuma vietu aizvien dežurē likumsargi, kas aicina cilvēkus pie kapa ilgi neuzkavēties.
Apbedījuma vieta milzīgās ziedu kaudzes dēļ pat nav redzama.
Arī vakar pēc bēru procesijas pie kapsētas pulcējās vairāki tūkstoši cilvēku, kas skandēja saukļus pret karu un slepkavniecisko režīmu. Vairāki desmiti cilvēku tika aizturēti.
Tikmēr medijos izskan, ka Navaļnija nāves izmeklēšanai vajadzētu noslēgties mēneša laikā, kad kļūs skaidrs, kas tieši ar viņu ieslodzījumā notika. Šo darbu koordinē Navaļnija komanda kopā ar izmeklējošajiem žurnālistiem.
KONTEKSTS:
Krievijas Ieslodzījuma lietu pārvalde 16. februārī paziņoja, ka labošanas darbu kolonijā miris ieslodzītais Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, kurš atradās ieslodzījumā kopš 2021. gada. Navaļnijs pērn decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960. gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā.
Krievijas varasiestādes apgalvo, ka Navaļnijs esot miris dabīgā nāvē, bet Navaļnija līdzgaitnieki to raksturo kā Putina režīma pastrādātu slepkavību.
Pēc ziņām par Navaļnija nāvi Latvijas prezidents un vairāku citu valstu līderi norādījuši uz Kremļa atbildību.