Rīta Panorāma

"Mesa" izdod jaunu dziesmu un gatavojas lielkoncertam

Rīta Panorāma

Atrasts romiešu kuģa vraks ar neskartu kravu

Grieķijā norimst savvaļas ugunsgrēki

Grieķijā norimuši savvaļas ugunsgrēki; Rodas salā atgriezties – droši

Grieķijas valdība paziņojusi, ka ir būtiski uzlabojusies savvaļas ugunsgrēku situācija. Pēdējās dienās lielākā daļa no ugunsgrēkiem, kas plosījās visā valsts teritorijā, ir nodzēsti vai savaldīti. 

Grieķijas tūrisma ministre paziņojusi, ka Rodas sala, no kurienes tika evakuēti vairāk nekā 30 000 cilvēku, tagad ir droša vieta un cilvēki var atgriezties gan uz dzīvi, gan tūrisma mērķiem. 

Iepriekš apdzēstie ugunsgrēki joprojām tiek monitorēti un to tuvumā uzturas brīvprātīgie, kuri jebkurā brīdī var steigties dzēst, ja kādā no vietām liesmas atjaunotos. Glābēji brīdina, ka, lai arī uguns visur tiek kontrolēta, lielā karstuma un tā izraisītā sausuma, kā arī spēcīgā vēja rezultātā, liesmas var atjaunoties jebkurā brīdī, tādēļ cilvēkiem joprojām jābūt piesardzīgiem.

KONTEKSTS:

Daudzās Dienvideiropas valstīs jūlijā plosījies karstuma vilnis, kuram dots nosaukums "Cerbers". Pēdējo nedēļu laikā pārspēti vairāki karstuma rekordi, tostarp globālā vidējā temperatūra un jūras virsmas temperatūra, īpaši Atlantijas okeāna ziemeļdaļā. Eksperti brīdina, ka tuvāko nedēļu un mēnešu laikā tiks pārspēti vēl vairāki rekordi. 

Svelmes dēļ Grieķijā plosījās savvaļas ugunsgrēki, kuru dēļ vairāk nekā 22 000 cilvēku tika evakuēti uz drošāku apmešanās vietu.

Kopumā savvaļas ugunsgrēkos Vidusjūras piekrastēs esošajās valstīs gājuši bojā vairāk nekā 40 cilvēki

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti