Eiduka prestižajā «Tour de Ski» debitē ar vietu labāko sešdesmitniekā sprinta kvalifikācijā

Latvijas distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka sestdien prestižā slēpošanas seriāla „Tour de Ski” debijā izcīnīja 58. vietu sprinta kvalifikācijā. Tikmēr vīriešu konkurencē Indulis Bikše palika 88. pozīcijā, liecina organizatoru informācija.

Sievietēm ātrākā bija amerikāniete Seidija Bjērsena, kura finiša līniju šķērsoja pēc divām minūtēm un 35,95 sekundēm.

Savukārt vien 18 gadus vecā latviete no uzvarētājas atpalika 12,30 sekundes, bet no labākā trīsdesmitnieka, kas kvalificējās pamat sacensībām, Eiduku šķira 5,81 sekundes. Rezultāts latvietei deva 94,65 ranga punktus.

Eiduka bija otrā jaunākā dalībniece sacensībās.

Tikmēr vīriešiem ātrākais bija norvēģis Juhaness Klēbo, kas 1,3 kilometrus pieveica divās minūtēs un 16,86 sekundēs. Bikše no norvēģa atpalika 11,61 sekundi, bet no labāko trīsdesmitnieka – 5,90 sekundes. Rezultāts Bikšem deva 101,80 punktus.

Sacensības līdz 6. janvārim notiks kopumā septiņos etapos. Eidukai šis ir debija gads, bet Bikše sacensībās piedalās trešo reizi. Pērn latvietis palika 40. vietā sacensību kopvērtējumā.