Distanču slēpotāja Eiduka izcīna 14. vietu «Tour de Ski» sacensībās

Latvijas spēcīgākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien Obersdorfā, Vācijā, finišēja 14. vietā prestižā "Tour de Ski" seriāla posmā 10 kilometros klasiskajā stilā, turpinot dalību Pasaules kausa ieskaitē iekļautajās sacensībās, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar "Tour de Ski" kopvērtējumu)
Tūrē trešajās sacīkstēs uzvarēja zviedriete Frīda Karlsone ar rezultātu 24 minūtes un 53,3 sekundes. Otro vietu ieguva 16,6 sekundes lēnākā Somijas slēpotāja Krista Permakoski, bet trešā bija norvēģiete Anne Kjersti Kalva, kuru no uzvarētājas šķīra 18,1 sekunde.

Eiduka sev ne tik parocīgajā klasiskā stila slēpojumā 62 dalībnieču konkurencē finišēja minūti un 15,4 sekundes aiz uzvarētājas.

Vīriešiem 10 kilometros klasiskajā stilā visu goda pjedestālu aizņēma Norvēģijas distanču slēpotāji. Uzvarēja Juhanness Klebo, aiz sevis trijniekā atstājot Sīmenu Krīgeru un Didriku Tensetu. Klebo ar uzvarām 14 "Tour de Ski" sacensībās kļuva par seriālā titulētāko dalībnieku.

"Tour de Ski" kopvērtējumā Patrīcija pakāpās uz 22. vietu trīs minūtes un 36 sekundes aiz līderes Karlsones.

Jau vēstīts, ka "Tour de Ski" pirmajās sacīkstēs Eiduka vecgada dienā ieguva 32. vietu sprintā brīvajā stilā, bet jauno gadu sāka ar 35. pozīciju iedzīšanā.

Eiduka ieņem 21. vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, bet arvien ir līdere U-23 vecuma grupā.

"Tour de Ski" septiņos posmos ilgs līdz 8. janvārim, kad Valdifjemmē, Itālijā, paredzēts slēpojums brīvajā stilā 9 kilometru distancē pret kalnu.

Arī nākamās sacensības tūrē būs Obersdorfā, kur slēpotāji slēpotāji trešdien sacentīsies 20 kilometru iedzīšanas distancē brīvajā stilā. Savukārt Valdifjemmē 6. un 7. janvārī vēl pirms noslēguma sacīkstēm paredzēts starts sprintā un 15 kilometru distancē klasiskajā stilā ar kopīgu startu. Vīriešiem un sievietēm distanču garums ir vienāds.

Eidukai līdz šim "Tour de Ski" vislabāk veicās pirms diviem gadiem, kad viņa pabeidza visus astoņus posmus un kļuva par pirmo latvieti, kas kopvērtējumā iekļuva labāko trīsdesmitniekā, ierindojoties 24. vietā.