Zaudējums zelta setā liedz Latvijai vietu EČ finālturnīrā

Latvijas volejbolisti svētdien Jelgavā ar 3:2 revanšējās Turcijai Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas izslēgšanas spēlē, tomēr izšķirošajā zelta setā par iekļūšanu finālturnīrā panākumu guva viesi, liecina organizatoru informācija.

Divu spēļu kopvērtējumā rezultāts kļuva neizšķirts 1:1, tādēļ EČ finālturnīra dalībnieka noteikšanai izspēlēja zelta setu līdz 15 punktiem, kurā ar 15:10 uzvarēja Turcija.

Līdzjutēji Zemgales olimpiskajā centrā skaļi atbalstīja Latvijas izlasi, un emocionāli noskaņojušies laukuma saimnieki pirmajā setā atstāja turkus zaudētājos ar 25:19. Tomēr turpinājumā Latvijas valstsvienībā neveicās servju uzņemšanā, un iniciatīvu uz laiku pārņēma Turcija. Turki uzvarēja otrajā setā (25:21) un tuvojās šķietami drošam panākumam arī trešajā setā. Tomēr mājinieki cīņas gaitu līdzsvaroja. Trešā seta spraigā galotnē ar 29:27 vēl uzvarēja turki, toties Latvijas izlase ar 25:16 droši revanšējās ceturtajā setā. Spēlē izšķirošajā piektajā setā situācijas noteicēji jau bija Latvijas volejbolisti. Galotnē turkiem gan izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču ar viesu servi tīklā uzvara spēlē tika Latvijai, un piektais sets noslēdzās ar 15:13.

Zelta setā turki ieguva 7:4 pārsvaru un iniciatīvu vairs neatdeva. Latvijas spēlētājiem neizdevās efektīva darbība blokā, turklāt Turcijas izlase ar spēcīgām servēm sarežģīja mājinieku saspēli uzbrukumu veidošanā. Viesi iegūto vadību nosargāja un seta galotnē to palielināja.

Kvalifikācijas izslēgšanas kārtas pirmajā spēlē Turcijā Latvijas volejbolisti pirms nedēļas zaudēja ar 0:3, taču izredzes tikt uz finālturnīru nebija zudušas. Galvenā trenera Raimonda Vildes vadītajai Latvijas izlasei Jelgavā bija vajadzīga uzvara ar jebkādu rezultātu, lai zelta setā pacīnītos par ceļazīmi uz EČ finālturnīru.

Latvijas izlase pretendēja pēc 18 gadu pārtraukuma iekļūt EČ finālturnīrā, kas no 20. līdz 29. septembrim notiks Dānijā un Polijā. Turki EČ finālturnīra grupas kārtā spēlēs Gdaņskā kopā ar Franciju, Slovākiju un Poliju.