Volejbola izlase zaudē Turcijā EČ kvalifikācijas spēlē

Ar zaudējumu Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas izslēgšanas kārtu svētdien sāka Latvijas volejbola valstsvienība, kas izbraukumā Samsunā ar 0:3 piekāpās mājiniekiem turkiem, informēja rīkotāji. Komandu, kas iekļūs finālturnīrā, noteiks divu spēļu kopvērtējumā, tādēļ Latvijas izlase saglabā cerības pirms atbildes cīņas, kas pēc nedēļas notiks Jelgavā.

Galvenā trenera Raimonda Vildes vadītajai Latvijas izlasei cīņā nekādi neizdevās iegūt iniciatīvu, un viesi arvien bija iedzinēju lomā. Pirmajā setā mājinieki no minimāla pārsvara 16:15 panāca 21:16 un galotnē nospēlēja bez sarežģījumiem. Latvijas valstvienībai nesekmējās servju uzņemšana, turklāt arī blokā viesi efektīvi darbojās tikai epizodiski.

Otrajā setā turki pēc 11:10 jau pārliecinošāk kontrolēja cīņas gaitu, un nepalīdzēja arī Vildes veiktās spēlētāju maiņas. Ieguvuši 21:15 pārsvaru, laukuma samnieki ātri iekrāja nepieciešamos atlikušos punktus. Latvijai izdevās atsevišķas veiksmīgas epizodes, it īpaši ar Gundara Celitāna piedalīšanos, bet turku apturēšanai ar to bija par maz.

Viesiem trešā seta sākumā vēl izdevās panākt 4:4, taču turpinājumā vadībā arvien turējās Turcijas izlase. Pēc 13:12 mājinieki guva trīs punktus pēc kārtas, un Latvijas volejbolistu centieni atspēlēties arī turpinājumā bija nesekmīgi.

Ja Latvijas izlase 9. jūnijā Jelgavā turkiem revanšēsies, uzvarētāju duelī noteiks, izspēlējot zelta setu līdz 15 punktiem. EČ finālturnīrā, kas no 20. līdz 29. septembrim notiks Dānijā un Polijā, Latvijas un Turcijas pāra spēcīgākā komanda nonāks Gdaņskā vienā grupā ar Franciju, Slovākiju un Poliju. Latvijas volejbolisti pēc 18 gadu pārtraukuma pretendē uz dalību kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā.