Ceļojums bezkrāsu pasaulē – Rīgas cirkā viesosies bērnu izrāde «Colorsphere»

Māmiņdienas noskaņās Rīgas cirkā uzstāsies apvienība "Hands some Feet" (Somija/Austrālija), kas pazīstama ar dzīvespriecīgām dažādu disciplīnu cirka izrādēm visām paaudzēm. Bērnu un ģimeņu auditorijai adresētā izrāde "Colorsphere" Rīgā būs skatāma 17. un 18. maijā.

Izrāde "Colorsphere", kas turpina Rīgas cirka arēnas atklāšanas sezonu, ir žonglēšanas, akrobātikas un brīnumu valodā izstāstīts sirsnīgs stāsts par izpēti, pārmaiņām un pielāgošanos jaunai videi, stāsta izrādes rīkotāji.

Četri zinātkāri pētnieki nonāk Kolorsfērā – bezkrāsainā pasaulē, kur mīt dauzonīgas būtnes. Viss mainās līdz ar krāsainas bumbas ienākšanu Kolorsfēras pasaulē – sākas nebeidzama pārvērtību virkne. Kolorsfēras iemītniekus iestudējumā atveido tenisa bumbiņu mašīnas līdzinieki, kas raida bumbiņas ar ātrumu 80 km/h, teikts izrādes aprakstā.

Apmeklējot izrādi, būs iespēja ne vien vērot Kolorsfēru no malas, bet arī pašiem tajā nonākt – cirka telpās būs uzstādīta izrādi pavadoša instalācija, kas aicinās piedzīvot iestudējuma realitāti arī pirms un pēc izrādes.

Izrāde "Colorsphere"
Izrāde "Colorsphere"

Rīgas cirka direktore Māra Pāvula stāsta: "Atklāšanas sezonā vēlamies iezīmēt cirku kā ģimenēm draudzīgu vietu, kur top spilgtas atmiņas par izciliem mākslas piedzīvojumiem. Cirka māksla spēj runāt par drosmi, sadarbību un pārmaiņām, kustību brīnumu valodā, kas saprotama ikvienam."

Rīgas cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers teic: "Ar interesi sekojot līdzi apvienības "Hands some Feet" skatuves darbībai, manāms, ka visas viņu izrādes ir ļoti aizraujošas un gūst panākumus – gan tās, kas radītas pieaugušo auditorijai, gan bērnu un pat mazuļu auditorijai veidotās. "Colorsphere" ir gaišs un humoristisks iestudējums. Tā veidotāji ir divi cirka mākslinieku pāri, kuriem pašiem ir mazi bērni – un viņi ar patiešām lielu meistarību spēj uzrunāt dažādu vecumu skatītājus, turklāt izrādes veidotas tā, lai noturētu arī pieaugušo uzmanību."

"Hands some Feet" ir cirka apvienība no Tamperes, Somijas. Mākslinieki veido izrādes kopš 2018. gada, un ir uzstājušies daudzviet Skandināvijā un citur Eiropā.

Izrādes apmeklētājiem būs iespēja arī apskatīt atklāšanas sezonas programmā iekļauto vēsturisko plakātu un fotogrāfiju izstādi "Jautrības metamorfozes" – priekšmetisku, tekstuālu un fotogrāfisku ceļojumu no vairāk nekā 100 gadus tālas cirka vēstures līdz nesenākai pagātnei.

KONTEKSTS:

Rīgas cirks visa 2024. gada garumā svin savu pastāvēšanas 135. gadadienu un cirka arēnas atklāšanas sezonu – pēc energoefektivitātes darbu īstenošanas, kā arī arēnas tehniskās aprīkošanas cirka arēnā var notikt kvalitatīvas lielformāta cirka izrādes un citi kultūras notikumi.

Šosezon Rīgas cirkā būs redzamas, gan starptautisku atpazīstamību guvušas citvalstu viesizrādes, gan pašu producētas izrādes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti