Šmēdiņš/Samoilovs revanšējas brazīliešiem un tiek «Grand Slam» finālā (papildināts)

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs svētdien Argentīnā uzvarēja brazīliešus Pedro Salgado/Bruno Šmitu un iekļuva "Grand Slam" turnīra finālā, informēja organizatori. Pusfināla cīņā Šmēdiņš/Samoilovs bija pārāki trijos setos ar 2:1 (14:21, 21:17, 15:11).

(papildināts ar Latvijas dueta pretiniekiem finālā)
Finālā Šmēdiņa/Samoilova pretinieki vēlāk svētdien būs amerikāņi Džeikobs Gibs/Keisijs Patersons, kuri ar 2:1 (19:21, 22:20, 17:15) uzvarēja Itālijas pāri Nikolai Paolo/Danieli Lupo. Jānis Šmēdiņš pret Gibu spēlēja pērn Londonas olimpiskajās spēlēs, kad kopā ar Mārtiņu Pļaviņu uzvarēja ceturtdaļfinālā. Giba pārinieks tolaik bija Šons Rozentāls.

Šmēdiņš/Samoilovs ar Salgado/Šmitu tikās sezonā otro reizi - Ķīnā Fudžou "Open" izslēgšanas pirmajā kārtā pārāki bija brazīlieši. Revanšs Šmēdiņam/Samoilovam nedevās viegli, jo pirmajā setā tika zaudēts, taču otrā seta vidū izdevās iegūt trīs punktu pārsvaru un to noturēt. Izšķirošajā trešajā setā Latvijas duets savu pārākumu pierādīja galotnē.

Vietu turnīra astoņu spēcīgāko dalībnieku vidū Šmēdiņš/Samoilovs iepriekš izcīnīja ar uzvaru pār austriešiem Klemensu Dopleru/Aleksandru Horstu (2:0), bet ceturtdaļfinālā sekoja pārliecinoša uzvara pār Vācijas pludmales volejbolistiem Sebastjanu Dolingeru/Stefanu Vindšeifu (2:0), kuri izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā pārspēja citu Latvijas duetu Ruslanu Sorokinu/Tomu Šmēdiņu.

Šmēdiņam/Samoilovam kā grupas uzvarētājiem uzreiz pēc grupu kārtas bija nodrošināta vieta astotdaļfinālā. Savukārt grupā Šmēdiņš/Samoilovs iepriekš pārspēja norvēģus Iveru Horemu/Geiru Eitunu (2:0), Šveices duetu Filipu Gabatūleru/Jonasu Veingartu (2:0) un Argentīnas pāri Pablo Bianki/Pablo Suaresu (2:0).

Jau vēstīts, ka Sorokins/Šmēdiņš turnīrā dalīja 17.vietu, bet trešais Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Pēda visās spēlēs grupā zaudēja un neiekļuva izslēgšanas kārtā, ierindojoties dalītā 25.vietā. Astoņu grupu uzvarētāji uzreiz tika astotdaļfinālā, bet vēl pa divām katras grupas komandām cīņu turpināja izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā. Korjentesā notiek sezonas otrais "Grand Slam" posms.