Volejbols

Eiropas čempionāta atlases spēle volejbolā vīriešiem. Latvija - Igaunija

Latvija - Igaunija. Spēles momenti

Savu fanu skaļi atbalstītie igauņi Rīgā pārspēj Latvijas volejbolistus

Latvijas vīriešu volejbola valstsvienība svētdien "Arēnā Rīga" ar 1:3 (22:25, 17:25, 25:22, 19:25) piekāpās favorītei Igaunijas izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē, kurā viesus vētraini atbalstīja vairāki tūkstoši fanu zili melnos kreklos.

Cerības kvalificēties kontinenta meistarsacīkšu finālturnīram Latvijas izlasei gan vēl nav zudušas, tomēr divi zaudējumi divās spēlēs izredzes padara gauži teorētiskas.

Hermana Egleskalna intervija; Igaunijas volejbolistiem tikmēr rituāls ar faniem

Latvijas izlases līderis Hermans Egleskalns pēc mača intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka mājinieki iekrita serves uzņemšanā un uzbrukumā pret augstas klases komandu, kam ir labs bloks, nenospēlēja kā nākas. Igaunijas izlasi Egleskalns raksturoja kā stabilu komandu, pret kuru nav viegli spēlēt. Viņš gan uzvēra, ka Latvijas valstsvienībai jāturpina cīnīties, jo izredzes ir, kamēr pastāv jebkāda teorētiska iespēja.

Igauņus arēnā skaļi atbalstīja vairāki tūkstoši līdzjutēju, bet Latvijas izlase no tā neļāvās ietekmēties un pirmā seta sākumā turēja līdzi sāncenšiem. Tomēr viesi izmantoja Latvijas izlases apjukuma mirkli un guva piecus punktus pēc kārtas, panākot 9:4. Seta turpinājums atkal izvērtās spraigāks un Latvijas izlasei labas serves palīdzēja panākt izlīdzinājumu 17:17.

Ingars Ivanovs ar kāju izvelk bumbu aizsardzībā

Igaunijas spēlētāji pasmaidīja tikai galotnē, kad izdevās atgūt vadību un pirmo setu noslēgt savā labā ar 25:22.

Latvijas izlase otrā seta sākumā vairākkārt ieguva divu punktu pārsvaru, turpretim igauņiem panākt lūzumu palīdzēja Renē Tepana efektīvās serves. Tepana servēs guvuši sešus punktus pēc kārtas, viesi panāca 14:10 un visi mājinieku centieni sāncenšus panākt bija nesekmīgi.

Igauņi gūst uzvaras punktu otrajā setā

Ar servi Igaunijas izlase nodrošināja uzvaru setā 25:17.

Latvijas volejbolisti izcīna uzvaru trešajā setā

Punkts punktā ritēja cīņa trešajā setā, līdz Hermana Egleskalna servēs Latvijas volejbolisti galotnē nostiprinājās vadībā un droši nosargāja pārsvaru (25:22).

Igaunijas fani līksmo - viņu komanda guvusi uzvaras punktu

Savukārt ceturtajā setā igauņi atguvās blokā, turklāt Latvijas izlasei piekliboja serves uzņemšana. Seta vidū iegūto 14:8 pārsvaru viesi bez lieliem sarežģījumiem noturēja līdz mača beigām.

Intervija ar Lauri Iecelnieku

Treneris un bijušais valstsvienības spēlētājs Lauris Iecelnieks pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā aicināja nepiešķirt mačam "gadsimta cīņas" nozīmi, bet mudināja Latvijas volejbolistus noticēt saviem spēkiem. Iecelnieks pauda cerību, ka Latvijas izlase būs atguvusies pēc neveiksmīgā starta turnīrā.

Neveiksmīgi kvalifikācijas turnīru sākušajai Latvijas izlasei bija nepieciešama uzvara, lai vairotu izredzes pacīnīties par iekļūšanu finālturnīrā. Triju komandu atlases grupā Latvijas izlase pirmajā spēlē viesos zaudēja Izraēlai (0:3), bet atlikušos divus mačus aizvadīs 2019.gada janvārī.

Pēc divu apļu izspēles kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā iekļūs grupu uzvarētāji, kā arī pieci labākie no septiņiem otro vietu ieguvējiem. Komandu skaits kvalifikācijas grupās atšķiras, tādēļ četru dalībnieku grupās otrās vietas ieguvēju noteikšanā neiekļaus rezultātus pret pēdējā pozīcijā palikušo vienību.