Latvija - Beļģija. Trešā seta epizodes

Volejbols

Latvija - Beļģija. Intervija ar Edvīnu Skrūderu pēc spēles

Latvija - Beļģija. Spēles epizodes

Latvijas volejbolisti atkārtoti zaudē Beļģijas izlasei Eiropas Zelta līgā. Svarīgākie notikumi

Latvijas vīriešu volejbola izlase piektdien Liepājā ar 1:3 zaudēja Beļģijas valstsvienībai Eiropas Zelta līgas grupas turnīra otrā apļa ievadā. Līdz grupas turnīra noslēgumam Latvijas valstsvienībai atlikušas vēl divas spēles, kur pārbaudīt prasmes, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram.

Pēc zaudētajiem pirmajiem diviem setiem Latvijas izlase revanšējās trešajā setā, tomēr lūzumu spēles gaitā tas neradīja un ceturtajā setā situācijas noteicēji bija beļģi. Par spēlē labāko Latvijas izlasē atzina Kristeru Dardzānu.

Pirmā seta epizodes

Mājiniekiem pirmā seta galotnē veiksmīgas Edvīna Skrūdera serves palīdzēja panākt izlīdzinājumu un izvirzīties vadībā 24:23. Spraigā seta izskaņā ar 30:28 pārāka bija Beļģijas izlase, kam pēdējās divās izspēlēs palīdzēja labs bloks un latviešu kļūda serves uzņemšanā.

Otrā seta epizodes

Otrajā setā Latvijas volejbolisti nonāca zaudētājos ar 8:14, taču pamazām sadeldēja deficītu līdz minimumam 23:24, pirms beļģi garā pēdējā izspēlē nodrošināja sev izšķirošo punktu. Setā Beļģijas izlase bija pārāka ar 25:23.

Intervija ar Gunti Ataru

Treneris Guntis Atars pēc otrā seta intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komandai bija pārāk daudz mazas kļūdiņas it kā vienkāršās situācijās.

Trešā seta epizodes

Veiksmīgāk Latvijas izlasei izvērtās trešais sets, kurā mājiniekiem labs bloks palīdzēja iekrāt 16:11 pārsvaru. Lai gan beļģi vēl saņēmās un sadeldēja laukuma saimnieku handikapu līdz diviem punktiem (20:18), galotnē Latvijas uzbrukums bija ieskrējies, ļaujot panākt 25:19.

Tikpat veiksmīgs turpinājums Latvijas volejbolistiem gan neizdevās. Beļģi ceturtā seta sākumā panāca vadību 6:2 un mājiniekiem krājās pārāk daudz kļūdu, lai mainītu spēles ritējumu sev par labu. Rezultāts 25:16 setā Beļģijai nodrošināja uzvaru arī mačā.

Intervija ar Edvīnu Skrūderu

Cēlājs Edvīns Skrūders pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka spēles sākums komandai izdevās labs, bet vēlāk mājinieki iekrita servju uzņemšanā un pieļāva pārāk daudz kļūdu. Skrūders no Latvijas volejbolistiem sestdien nākamajā spēlē pret Spāniju sagaida stabilāku sniegumu gan servēs, gan servju uzņemšanā.

Intervija ar Borisu Kolčinu pirms spēles

Latvijas izlases galvenā trenera palīgs Boriss Kolčins pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atgādināja, ka Zelta līgas turnīrs ir spēku pārbaude pirms Eiropas čempionāta finālturnīra, kam komanda gatavojas ļoti nopietni un galvenos spēkus sapulcēs vēlāk vasaras gaitā.

Grupas kārtā pēdējās spēles latvieši Liepājā aizvadīs sestdien un svētdien, tiekoties attiecīgi ar Spāniju un Igauniju.

Pirmo apli Zelta līgas grupā Latvijas volejbolisti noslēdza bez uzvarām un gūtiem punktiem, zaudējot visās trijās spēlēs. Zelta līgā Latvijas izlase gatavojas startam Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Finālčetrinieka cīņas Zelta līgā paredzētas 19. un 20. jūnijā Beļģijas pilsētā Kortrijkā, kur piedalīsies trīs grupu četras komandas.

Eiropas čempionāta finālturnīrs risināsies no 1. līdz 19. septembrim Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā. Galvenā trenera Avo Kēla vadītā Latvijas izlase grupas kārtas spēles aizvadīs Tallinā.