Itālijas volejbolisti aizraujošā finālspēlē izcīna Eiropas čempionu titulu

Itālijas volejbola izlase turpināja savu uzvaru gājienu arī Eiropas čempionāta finālā, ar 3-2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20, 15:11) uzvarot Slovēnijas valstsvienību un izcīnījot nozīmīgo titulu. Bet Slovēnijas izlasei nācās samierināties nu jau ar trešo Eiropas sudraba medaļu.

Pirmo setu pārliecinošāk iesāka Slovēnijas volejbolisti, krietni izraujoties rezultāta ziņā uz priekšu, bet seta beigās Itālijas spēlētāji spēja strauji samazināt starpību, atstājot spēles intrigu. Un tomēr pārāka izrādījās Slovēnija ar 25:22.

1. seta spilgtākās epizodes

Otro setu pārliecinošāk sāk vēl zaudējuma garšu neizjutusī Itālijas izlase, ātri panākot trīs punktu izrāvienu. Taču pie 6:6 jau izlīdzinājums. Un nervus kutinošā cīņa turpinājās līdz pat seta beigām, liekot emocijām virmot arī skatītāju pilnajā Katovices arēnā. 25:20 – Itālija tomēr seta galotnē izrādījās pārāka. Un setos neizšķirts 1-1.

2. seta interesantākie brīži

Saspringtā nervu cīņa turpinājās arī trešajā setā. Lai gan seta viducī Slovēnija jau bija komfortablā pārsvarā, seta izskaņa atkal bija nervoza. Pie 20:20 rezultāts jau bija izlīdzināts. Un tomēr pašā galotnē lieliskas serves, kļūdas Itālijai, un Slovēnijai uzvara setā ar 25:20.

3. seta būtiskākie mirkļi

Ceturtā seta ievadā trīs punktu pārsvaru ātri ieguva slovēņi. Taču itāļiem drīz vien izdevās atjaunot spēles intrigu, turpinoties cīņai punkts punktā, līdz itāļi izvirzījās vadībā ar trīs punktu pārsvaru. 25:20 – un šoreiz Itālijas labā, un tas nozīmēja, ka uzvarētājs jānoskaidro piektajā setā.

4. seta aizraujošākie brīži

Izšķirošajā setā abas izlases rādīja līdzīgu sniegumu, paužot vēlmi uzvarēt un tikt pie kārotā Eiropas čempionu titula. Līdz seta beigās itāļi jau bija panākuši drošu četru punktu pārsvaru. Līdzjutēju tribīnēm teju vai eksplodējot no emocijām, uzvara setā itālijai ar 15:11 un visā spēlē ar 3-2.

Polijas pilsētā Katovicē Slovēnijas volejbola izlase sestdien pusfināla spēlē piedzīvoja pārsteidzošu uzvaru, ar 3-1 (17:25, 32:30, 25:16, 37:35) esot pārāka par mača favorīti mājinieci Poliju.

Savukārt titulētā Serbijas volejbolisti sestdien nevarēja atrast nopietnus argumentus spēlē pret jauno un uzvarētgribošo Itālijas izlasi, kas bez milzu grūtībām uzvarēja ar rezultātu 3-1 (29:27, 25:22, 23:25, 25:18).

Finālturnīrā pēc 26 gadu pārtraukuma spēlēja arī Latvijas volejbola izlase, kura apstājās astotdaļfinālā, nespējot pārvarēt Itālijas komandas meistarību.