Latvijas Volejbola federācija mērķē uz Eiropas čempionāta rīkošanu 2028. gadā

Latvija varētu kandidēt uz 2028. gada Eiropas čempionāta volejbolā vīriešiem sarīkošanu, sarunā Latvijas Radio atklāja volejbola izlašu menedžeris Artūrs Vitkovskis.

Par vēlmi sarīkot Eiropas čempionātu jau ir notikušas diskusijas Latvijas Volejbola federācijā (LVF) un ir informēti LVF biedri. Pašlaik lielākā uzmanība gan ir pievērsta izlases sportisko rezultātu sasniegšanai, kas reizē arī stiprinātu izredzes iegūt finālturnīra rīkošanas tiesības.

Artūrs Vitkovskis par 2028. gada Eiropas volejbola čempionāta rīkošanu
00:00 / 00:31
Lejuplādēt

"Vēlamies parādīt šajā [Eiropas čempionāta kvalifikācijas] ciklā rezultātu, lai attiecīgi mums būtu lielāka iespēja šādu finālturnīru saņemt Latvijā," paskaidroja Vitkovskis. 

Kvalifikācija 2026. gada Eiropas čempionātam sāksies vasaras beigās, paverot Latvijas izlasei rezultātiem iespēju apliecināt piederību Vecās pasaules volejbola elitei. Latvijas izlases treneris Mihals Gogols konceptuāli ar LVF ir vienojušies par sadarbības turpināšanu, tomēr oficiālas vienošanās vēl nav. Lai gan Gogols klubu līmenī būs treneris tālajā Japānā, LVF sagaida, ka Polijas speciālists saņems atļauju strādāt arī Latvijas valstsvienībā, bet apstiprinājums tam vēl nav saņemts.

Kopš 2019. gada Eiropas čempionātu vīriešiem uzņem četras valstis, tostarp 2021. gadā viena no finālturnīra rīkotājām bija Igaunija. Eiropas Volejbola konfederācija pērn nolēma, ka nākamais Eiropas čempionāts notiks 2026. gadā, un turpinājumā finālturnīri notiks pāra gados. Viena no rīkotājām 2026. gadā būs Rumānija, bet pārējie organizatori vēl nav izvēlēti. 

Latvijā vēl ne reizi nav noticis Eiropas čempionāta finālturnīrs volejbolā ne vīriešiem, ne sievietēm. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti