Ar četriem Latvijas pludmales volejbola pāriem Jūrmalā startē Pasaules tūres posms

Jūrmalā beidzot sagaidīti lielie pludmales volejbola svētki – Majoru pludmalē piektdien, 23.augustā sākas Pasaules tūres trīs zvaigžņu turnīra pamatsacensības. Latvija jau iepriekš uzņēmusi dažādus augsta līmeņa turnīrus, taču līdz šim Pasaules tūres posmi Baltijas valstīs nav notikuši. Uz posmu savās mājās saposušies arī abi labākie Latvijas vīru pāri, kuri Jūrmalā ierodas dažādā noskaņojumā. Motivācija visiem viena – uzvara turnīrā un 600 punkti olimpisko spēļu kvalifikācijā, kas ir tieši tikpat daudz, cik varēja saņemt par triumfu Eiropas čempionātā.

Latvijā jau vairākus gadus notikušas dažādas Eiropas līmeņa sacensības, tostarp arī kontinenta čempionāts, taču gaidāmais posms ir augstākā līmeņa pludmales volejbola turnīrs, kāds līdz šim pie mums rīkots. Vēl ziemā bija šaubas vai turnīra rīkošanai izdosies atrast naudu, jo Latvijas Volejbola federācijas (LVF) budžetā bija vērā ņemams robs, tomēr visas problēmas tika atrisinātas un vasaras sākumā turnīrs tika oficiāli apstiprināts.

Pludmales volejbolisti Jūrmalā sāk Pasaules tūres posma pamatsacensības
00:00 / 05:29
Lejuplādēt

Tomēr jau tagad LVF raugās uz nākotni un tiek domāts par nākamā gada turnīru. LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis Latvijas Radio atklāja, ka nākamgad posms Jūrmalā varētu notikt krietni agrāk, lai tajā vēl varētu cīnīties par punktiem Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā. 

Pamatturnīrā Jūrmalā startēs 32 pāri un starp tiem būs arī abi Latvijas vadošie dueti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs.

Samoilovam un Šmēdiņam padevusies visai smaga sezona, labas spēles mijušās ar ļoti neizteiksmīgām,

un dažbrīd abi laukumā izskatījās psiholoģiski noguruši un neiedvesmoti. Saviem standartiem vājā sezona rada bažas par Samoilova un Šmēdiņa iespējam kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm. Samoilovs sarunā ar Latvijas Radio gan teica, ka paši spēlētāji cenšas nedomāt par punktiem, savukārt spiediens saistībā ar olimpiādi jūtams no malas.

Šis duets vismaz nedaudz atguvās pagājušajā nedēļā Maskavā, kad turnīra gaitā apspēlēja vairākus ļoti spēcīgus pārus un uzvarēja četru zvaigžņu turnīrā. Tas, protams, uzlaboja ne tikai pārliecību par saviem spēkiem, bet arī situāciju cīņā par Tokijas ceļazīmi. Jānis Šmēdiņš sarunā ar Latvijas Radio teica, ka rezultāts Maskavā ir atvieglojums un dos papildu iedvesmu turpmākajiem startiem.

Pamatturnīrā startēs arī Aleksandra Samoilova jaunākais brālis Mihails Samoilovs, kuram piešķirts organizatoru īpašais uzaicinājums. Mihails Samoilovs Majoru smiltīs spēlēs kopā ar Aleksandru Soloveju. Savukārt Toms Šmēdiņš/Haralds Regža nepārvarēja kvalifikāciju, bet pamatturnīrā iekļuva kā veiksmīgie zaudētāji citu pāru atteikuma dēļ. 

Šosezon no mūsu duetiem labāk veicies Pļaviņam un Točam, kuri spēlējuši bez lieliem kritumiem un sekmīgi krājuši punktus,

lai kvalificētos Tokijas olimpiskajām spēlēm. Pēdējos posmus viņi gan izlaiduši, jo Pļaviņš Ešpinju turnīrā savainoja potīti. Abi vēl mēģināja spēlēt Eiropas čempionātā, taču sacensību gaitā atteicās no turpmākajām spēlēm, kā arī atsauca dalību pagājušajā nedēļā četru zvaigžņu posmā Maskavā. Tagad potīte ir apārstēta un Pļaviņš ar Toču gatavi startēt savu skatītāju priekšā.

Gatavojoties turnīram, uzbūvēts galvenais turnīra stadions, kurā būs vietas nedaudz vairāk kā 2000 skatītājiem. Jūrmalā piektdien, 23.augustā notiks pamatturnīra pirmās spēles, bet sacensību galvenie notikumi paredzēti svētdien, 25.augustā, kad noskaidrosies Pasaules tūres pirmā Jūrmalas posma uzvarētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti