Vieglatlētikā ievieš pasaules rangu sacensību struktūras un dalībnieku noteikšanai

Vieglatlētikā 2018.gadā ieviesīs pasaules ranga sistēmu, pēc kuras noteiks arī dalībniekus nozīmīgākajām sacensībām, piemēram, olimpiskajām spēlēm un pasaules čempionātiem, piektdien informēja Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF).

Reitinga sistēmas ieviešana palīdzēs sakārtot amorfo vieglatlētikas sacensību struktūru un ļaus objektīvāk noteikt spēku samēru, jo pat prestižākajās Dimanta līgas sacensības vienlaicīgi nepiedalās visi labākie. Rangā iekļautie sportisti sezonas gaitā dažāda līmeņa sacensībās krās ieskaites punktus.

Sportista vietu reitingā noteiks dažādi sasniegumu aspekti, tostarp attiecīgo sacensību līmenis. IAAF reitingu izveidos sadarbībā ar allathletics.com, kas uztur rezultātu datubāzi. Reitinga punktu sistēmu IAAF vēl precizēs, un to publicēs 2018.gada sākumā.

"IAAF pasaules rangs būs pasaules sacensību sistēmas virzītājspēks un noteiks dalībniekus pasaules čempionātos un olimpiskajās spēlēs," paziņoja IAAF prezidents Sebastjans Ko. "Pirmo reizi sporta veida vēsturē sportistiem, žurnālistiem un līdzjutējiem būs skaidra izpratne par sacensību hierarhiju."

Sagaidāms, ka pēc vietas IAAF rangā jau noteiks dalībniekus 2019.gada pasaules čempionātam un 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Līdz šim sportistus dalībai lielākajos čempionātos deleģēja nacionālās federācijas, sastāvu izvēloties no kvalifikācijas normatīvus izpildījušiem atlētiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti