Skriešanas cienītājus pēc maratona čempiones diskvalifikācijas aicina sekot antidopinga prasībām

Pēc Latvijas čempiones maratonā Kristīnes Kuzņecovas diskvalifikācijas sportā aizliegtas vielas lietošanas dēļ, Latvijas Vieglatlētikas savienība (LVS) pirmdien mudināja skriešanas cienītājus rūpīgi sekot antidopinga prasībām un rēķināties ar dopinga kontroles iespēju.

Latvijas čempionātā maratonā Kuzņecovai 18. septembrī ņemto analīžu paraugā konstatēja sportā aizliegto meldoniju. LVS valde pēc iepazīšanās ar Veselības ministrijas Antidopinga komitejas lēmumu un sportistes paskaidrojumu nolēma Kuzņecovu diskvalificēt uz četriem gadiem.

LVS atgādināja, ka ikvienam skrējējam Latvijas Vieglatlētikas savienības vai tās juridiskā biedra rīkotajās sacensībās var tikt veikta dopinga kontrole sacensību dienā. LVS arī aicina visus aktīvā dzīvesveida piekritējus, garo distanču skrējējus, tostarp amatierus, dažādu pusmaratona, maratona un īpaši garo distanču sacensību dalībniekus sekot līdzi savam ikdienas uzturam un medikamentu lietošanai.

Pēc Antidopinga nodaļas informācijas, medikamentu saraksta datu bāzē ir 17 449 preparāti, no kuriem 3332 jeb 19% ir aizliegti sportā.

Līdz ar Kuzņecovas diskvalifikāciju par Valmieras maratona uzvarētāju kļuva Viviana Kirilova, otrā vieta piešķirta Līgai Ārniecei, bet trešā - jelgavniecei Anastasijai Gerasevai. Kuzņecovai visi rezultāti, kas sasniegti pēc pozitīvas dopinga proves, sākot ar 2016.gada 18.septembri, ir anulēti.

Kuzņecova diskvalifikācijas laikā nekādā statusā nedrīkst piedalīties sacensībās vai darboties LVS vai tās dalīborganizāciju pasākumos, izņemot dalību apstiprinātās antidopinga izglītības vai rehabilitācijas programmās. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti