Pirmā pleca operācija Sirmajam bija 2016.gadā, jauna trauma sekoja divus gadus vēlāk Latvijas čempionātā. Sportists neslēpj, ka tas "iesita pa kājām". Ilgi treniņi bez darba augļiem var sportistu salauzt, bet Zigismunds uzskata, ka savu cīņu ir izcīnījis un jaunajā sezonā būs gatavs lieliem izaicinājumiem.
"Gan fiziski esmu ļoti labā formā, gan mentāli šajos trijos, četros gados esmu pavisam cits cilvēks, esmu daudz pārliecinātāks," teica Sirmais.
Jau 18 gadu vecumā Sirmais meta 82 metrus, bet noturēties tādā līmenī izrādījās ļoti grūti.
Tālāk par 80 metru atzīmi viņš nav metis kopš 2016.gada. Traumu dēļ arī trūka argumentu, lai aicinātu citus noticēt. Atbalstu Zigismunds gūst gan no draudzenes un ģimenes, gan nepazīstamiem cilvēkiem, kas viņu uzmundrina.
Tagad Sirmais treniņos vairāk piedomā nekā jaunībā, kad vienmēr akli tiecās uz maksimumu. Viņš uzskata, ka tagadējā pieredze savulaik būtu paglābusi no pleca traumas. Karjeras sākuma posmā, trenējoties kopā ar vecākiem un nobriedušiem sportistiem, Sirmais maksimāli centās turēt līdzi, un viņš piebilst, ka arī trenere no tā neatturēja.
Šķēpa mešanā Zigismunds akcentē iestiepumu un dabiskumu, nevirzot pirmajā vietā spēku.
Viņš paskaidroja, ka katrs šķēpmetējs ir stilā unikāls ar savu "parakstu", tādēļ nav jācenšas kādu kopēt, bet jāizjūt šķēps un jābūt ar to vienam veselam. Sirmais ir pieradis trenēties patstāvīgi un atlaides sev nedod, jo treneris ikdienā atrodas ārzemēs.
Pēc pirmās operācijas Zigismunds nešaubījās, ka spēs pilnvērtīgi atgriezties, toties otrā trauma atstāja nelielu baiļu piegaršu, ka vēl viens savainojums varētu pielikt punktu. Sirmais tic, ka, līdzko būs sasniegti 80 metri, no pleciem novelsies smaga nasta. Tad arī varēs aizsniegties līdz Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas normatīvam un tiekties pēc lielā panākuma olimpiskajā gadā.