Šķēpmetēja Mūze-Sirmā olimpisko sezonu sāk ar 2. vietu Dimanta līgas sacensībās Ķīnā

Latvijas šķēpmetēja Līna Mūze-Sirmā sestdien Ķīnā Dimanta līgas sacensībās, šķēpmešanai esot ārpus ieskaites, sasniedza otro labāko rezultātu.

(papildināts ar pasaules rekordu kārtslēkšanā vīriešiem)
Mūze-Sirmā savu labāko rezultātu sasniedza jau otrajā mēģinājumā, kad meta šķēpu 58,91 metru tālu. Pārējos mēģinājumos viņas mestais šķēps vairs nesasniedza 58 metru atzīmi.

Sacensībās labāko rezultātu sasniedza ķīniete Dai Cjaņcjaņa, kura šķēpu meta 61,25 metrus tālu, Mūze-Sirmā ierindojās otrajā pozīcijā, bet trešā astoņu šķēpmetēju konkurencē bija Kolumbijas sportiste Flora Ruisa ar 58,50 metrus tālu šķēpa raidījumu.

Sjameņā norisinās Dimanta līgas pirmais posms, taču šķēpmešana bija ārpus sacensību ieskaites. Šosezon Dimanta līgā iecerēti 15 posmi ar finālposmu septembra vidū Briselē.

Zviedrijas vieglatlēts Armands Duplantis sestdien Ķīnā pirmajā Dimanta līgas posmā laboja sev piederošo pasaules rekordu kārtslēkšanā par vienu centimetru.

Duplantis ar pirmo mēģinājumu pārvarēja latiņu, kas bija novietota 6,24 metrus augstu. Iepriekšējo pasaules rekordu 6,23 metri Duplantis sasniedza pagājušā gada septembrī Dimanta līgas finālsacensībās.

Pirms tam zviedrs ar pirmajiem piegājieniem arī pārvarēja 5,62 un 5,82 metrus, kā arī sešu metru augstumā novietoto latiņu.

Otro vietu kārtslēkšanā ar 5,82 metriem ieņēma amerikānis Sems Kendrikss, bet trešais ar 5,72 metriem bija Ķīnas pārstāvis Huans Bokai.

Savukārt Latvijas šķēpmetējs Garis Čakšs sestdien Kenijas galvaspilsētā Nairobi izcīnīja pirmo vietu Pasaules Vieglatlētikas savienības ("World Athletics") kontinentālās zelta tūres sacensībās, bet Patriks Gailums ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Čakšs labāko rezultātu sasniedz jau pirmajā mēģinājumā, raidot šķēpu 81,74 metrus tālu. No nākamajiem pieciem piegājieniem trīs bija nesekmīgi, bet vēl pa reizei viņš meta šķēpu 80,94 un 79,75 metrus tālu.

Arī Gailums šķēpu vistālāk raidīja pirmajā mēģinājumā, sasniedzot 79,02 metrus. Otrais un trešais mēģinājums bija nesekmīgs, bet ceturtajā metienā viņa mestais šķēps sasniedza 74,95 metru atzīmi.

Čakšam ieņemot pirmo vietu, otrais ar 80,62 metriem bija vācietis Tomass Rēlers, bet labāko trijnieku ar 79,94 metrus tālu metienu noslēdza beļģis Timotijs Hermans.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti