Rīta Panorāma

Zoom intervija ar Krišjāni Kariņu

Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Pastoru

Skype intervija ar Madaru Palameiku

Šķēpmetēja Palameika: Varu saņemties un īstenot savus plānus arī nākamajā gadā

Tokijas olimpisko spēļu pārcelšana uz 2021.gadu ir jauns izaicinājums pieredzējušajai šķēpmetējai Madarai Palameikai, kura trešdien attālinātā intervijā Latvijas Televīzijā apliecināja, ka neatkāpsies no saviem olimpiskajiem mērķiem un gatavosies atbildīgajam startam Japānā.

Koronavīrusa pandēmijas apstākļos visiem ir svarīgāk pasargāt savu veselību, bet uz olimpiskajām spēlēm varēs doties nākamgad labākajā formā, teica Latvijas rekorda īpašniece. Palameika atzina, ka profesionālam sportistam pašreizējā situācijā nopietni gatavoties nav iespējams, tomēr viņa ir apņēmusies nepiekāpties un pārskaņoties uz nākamo gadu, lai gan tas nav viegli. 

Olimpiskās spēles ir galvenais mērķis sportā, uzsvēra 32 gadus vecā Palameika. Viņa jau ir startējusi Londonas un Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, kur ieguva attiecīgi 8. un 10.vietu. Pēc daudzu gadu darba šķēpmetēja motivēja sevi gatavošanās procesam Tokijas spēlēm, tādēļ galveno sacensību pārcelšana prasa spēju pārskaņoties. Palameika uzskata, ka veiksmīgi spēs jaunajai situācijai pielāgoties un palīdzēs daudzu gadu pieredze.

"Varu vēl saņemties un īstenot savus plānus arī nākamajā gadā. Tas nav vienkārši, bet, paldies Dievam, vismaz ir nosprausts jaunais mērķis," teica Palameika. "Domāju, ka viss vēl var izdoties."

Palameika sākotnēji cerēja, ka Tokijas spēles atliks uz dažiem mēnešiem, bet pēc vairāku valstu delegāciju brīdinājuma par atteikumu viņai vairs nešķita reāli, ka spēles varēs notikt 2020.gadā. Šķēpmetēja atzīst, ka vēl nav zināms, kā attīstīsies situācija 2020.gada sezonā, bet viņa cer, ka kādas sacensības noteikti būs.

"Plāni sagriežas kājām gaisā, bet kas zina, kas notiks. Jāņem jauna burtnīca rokās, jaunas idejas talkā un gan jau kaut ko sadomāsim, neesam bez pieredzes," cerīgo skatu nākotnē iezīmēja sportiste. 

Palameika cer pēc iespējas laicīgāk sākt gatavošanos pārceltajām Tokijas spēlēm neatkarīgi no tā, kad tās notiks. Viņa ir apņēmības pilna pielāgoties un cer, ka piešķirtais budžets būs pietiekams kvalitatīvas gatavošanās nodrošināšanai.

Jau vēstīts, ka SOK un Tokijas spēļu organizatori otrdien vienojās koronavīrusa pandēmijas dēļ pārcelt sacensības, kam būs jānotiek ne vēlāk kā 2021.gada vasarā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vieglatlētika
Sports
Jaunākie
Interesanti