UEFA Konferences līgas 2. kvalifikācijas spēle "Riga FC" 2:1 MFK "Ružomberok"

Valsts Prezidenta balvas izcīņas 2.diena

Valsts Prezidenta balva vieglatlētikā

Latvijas vieglatlēti aiz igauņiem un lietuviešiem pēc pirmās dienas Valsts prezidenta balvas izcīņā

Latvijas vieglatlēti ieņem 3. vietu pēc piektdien Valmierā aizvadītās pirmās sacensību dienas Valsts prezidenta balvas izcīņā, liecina rīkotāju informācija. Sacensības, kas vienlaicīgi ir Baltijas valstu komandu čempionāts, Jāņa Daliņa stadionā noslēgsies sestdien.

Komandu ieskaitē vadībā pēc pirmās dienas ir Igaunijas vieglatlēti ar 160 punktiem, līderu tuvākie sekotāji lietuvieši iekrāja 149 punktus, savukārt Latvijas komandas rēķinā ir 133 punkti.

Latvijas sportisti pirmajā sacensību dienā uzvarēja piecās disciplīnās. Sacensības piektdien risinājās 22 disciplīnās, savukārt sestdien labākos noskaidros vēl 18 disciplīnās, kas atstāj iespēju vēl izmainīt vietu sadalījumu rezultātu tabulā.

Dāmām 400 metru skrējienā pārliecinoši ātrākā bija pasaules čempionāta dalībniece Gunta Vaičule ar rezultātu 52,03 sekundes, kas ir sacensību rekords, bet otrā finišēja mājiniece Asnāte Kalniņa (54,94). Tikpat garā distancē vīriešiem otrais mērķa līniju šķērsoja Artūrs Pastors (47,78).

Vaičule sasniedza sievietēm individuāli augstvērtīgāko rezultātu pirmajā sacensību dienā un pretendē uz Valsts prezidenta kausu.

Par sasniegto rezultātu Vaičule bija gandarīta, tiesa, intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka psiholoģiski būtu patīkamāk noskriet distanci ātrāk nekā 52 sekundēs. Vaičule pastāstīja, ka ir ieguldījusi lielu darbu treniņos un viņu priecē rezultātu uzlabošanās.

Vīriešiem individuāli līderis ir augstlēkšanā uzvarējušais lietuvietis Jozs Baikštis, kura rēķinā bija 2,19 metrus augsts lēciens.

Šķēpa mešanā vīriešiem uzvarēja Patriks Gailums ar rezultātu 78,50 metru, savukārt otrs pasaules čempionātā Latviju pārstāvējušais šķēpmetējs Rolands Štrobinders ieguva otro vietu, sasniedzot 75,42 metrus.

Gailums intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pēc pasaules čempionāta ir sakrājies nogurums un savu iespaidu atstāja arī daudzo laika zonu maiņa, atgriešanās mājās. Gailums gan piebilda, ka ar nogurumu nevar attaisnot sliktu metiena tehniku.

Sievietēm, nestartējot pasaules čempionāta dalībniecēm Līnai Mūzei un Madarai Palameikai, labākā Latvijas šķēpmetēja bija 3. vietu sasniegusī Laine Donāne ar rezultātu 47,87 metri. Uzvarēja igauniete Gedli Tugi (53,37 metri). Mūze dziedē nelielu savainojumu, bet Palameika saslimusi.

Latvieši bija ātrākie 3000 metru kavēkļu skrējienā, kur uzvarēja Eduards Šumskis (9:11,49), savukārt otrais finišu sasniedza Artūrs Lapiņš (9:16,07). Sievietēm Latvijas skrējējas labāko trijniekā šajā distancē netika.

Jānis Leitis palika nepārspēts tāllēkšanā, sasniedzot 7,45 metrus. Tāllēkšanā dāmām trešā bija Māra Grīva ar 5,97 metru lēcienu.

Lodes grūšanā ar personiskā rekorda vērtu rezultātu 15,31 metrs sievietēm uzvarēja Anna Gulbe, tikmēr vīriešiem trešais bija Ralfs Eduards Gauja (16,42 metri).

Evelīna Krista Sitnika ieguva otro vietu 1500 metru skrējienā ar rezultātu četras minūtes 28,80 sekundes. Vīriešiem mājinieki 1500 metros trijniekā neiekļuva.

Otro vietu sasniedza arī Ildze Bortaščenoka kārtslēkšanā ar rezultātu 3,75 metri.

Barjerskriešanas sprintā vīriešiem 110 metru distancē trešais finišēja Kārlis Sondors (15,09), turpretim dāmām 100 metros trešā bija Krista Sprūde (14,14).

Vesera mešanā sievietēm 3. vietu ieguva Anna Gulbe (48,96 metri), savukārt vīriešiem trešais bija Igors Sokolovs (60,16 metri).

Roberts Jānis Zālītis pēc 10,59 sekundēm finišēja ceturtais 100 metru distancē, kur uzvarēja lietuvietis Gedimins Truskausks (10,37). Sindija Bukša 100 metru distancē mērķa līniju šķērsoja pēc 12,10 sekundēm 5. vietā un bija ātrākā no pašmāju skrējējām. Uzvarēja igauniete Ilme Viro (11,67).

Gan vīriešiem, gan sievietēm 4x100 metru stafetē mājinieki palika aiz kaimiņvalstu skrējējiem. Sievietēm Latvijas kvartets Patrīcija Grosberga, Asnāte Kalniņa, Līga Vecbērza un Sindija Bukša ar rezultātu 46,59 sekundes finišēja aiz lietuvietēm (44,99) un Igaunijas skrējējām (45,30). Vīriešiem 3. vietā ierindojās Rinalds Valts Zariņš, Roberts Jānis Zālītis, Oskars Grava, Valērijs Valinščikovs ar finišu pēc 40,67 sekundēm. Ātrākie bija Igaunijas sprinteri (39,88), apsteidzot lietuviešus (40,14).

Augstlēkšanā vīriešiem vietas trijniekā sadalīja Lietuvas un Igaunijas vieglatlēti.

Valsts prezidenta kausa izcīņa notiek kopš 1995. gada un ir vienas no ievērojamākajām vieglatlētikas sacensībām gan Latvijā, gan Baltijā. Pērn Valsts prezidenta balvas komandu ieskaitē Valmierā pārliecinoši triumfēja Igaunija, bet Latvija par nieka tiesu apsteidza Lietuvu