Kārtslēkšanas leģendu Bubku tur aizdomās par koruptīvu darījumu vieglatlētikā

Pašreizējais Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas (IAAF) vecākais viceprezidents Sergejs Bubka 2009.gadā pārskaitīja 45 000 dolāru ārzonas uzņēmumam, kurā patiesais labuma guvējs ir bijušais Krievijas Vieglatlētikas federācijas prezidents Valentīns Balahņičevs, trešdien rakstīja Francijas avīze "Le Monde". Darījuma shēmā, iespējams, bijis iesaistīts arī korupcijā vainotais tālaika IAAF prezidenta Lamina Diaka dēls Papa Masata Diaks.

Bijušais pasaules rekordists kārtslēkšanā Bubka pārskaitīja 45 tūkstošus dolāru uzņēmumam "New Mills Investments", kas neilgi pirms tam gandrīz analoģisku summu - 45 033 dolārus - pārskaitīja Papas Masatas Diaka uzņēmumam "Pamodzi Sport".

Savu vainu Bubka noliedza, sakot, ka maksājums bija pilnīgi likumīgs, bet nauda Balahņičevam pienācās kā atalgojums par pakalpojumiem sacensību "Kārtslēkšanas zvaigznes" sarīkošanā. 

Balahņičevs iepriekš bija IAAF manztinis, bet 2015.gada februārī viņš Krievijas vieglatlētikas dopinga skandāla ietekmē atkāpās no Krievijas Vieglatlētikas federācijas vadītāja amata. IAAF ētikas komiteja 2016.gada janvārī Balahņičevu uz mūžu atstādināja no sporta pasākumiem par Krievijas sportistu pozitīvo dopinga analīžu piesegšanu un sportistu šantāžu . 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti