Sieviešu tenisa asociācija aptur visu savu turnīru rīkošanu Ķīnā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sieviešu tenisa asociācija (WTA) trešdien informēja par visu savu turnīru rīkošanas apturēšanu Ķīnā, paužot bažas par ķīniešu tenisistes Penas Šuai drošību un varas iestāžu attieksmi pret viņu, vēstīja BBC. 

Pena novembrī vainoja augsta līmeņa Ķīnas amatpersonu seksuālā agresijā un drīz vien pazuda no sabiedriskās aprites. WTA vadītājs Stīvs Saimons pavēstīja, ka viņam ir nopietnas bažas par Penas drošību un iespēju rīkoties brīvi.

WTA jau iepriekš aicināja Ķīnu neizlikties, ka ar Penu viss ir kārtībā, bet gan izmeklēt viņas teikto.

"Pēc labākās sirdsapziņas, es neredzu iespēju, kā es varētu lūgt mūsu sportistēm tur [Ķīnā] spēlēt," teica Saimons. "Ķīnas vadība nav šim [Penas] jautājumam pievērsusies nopietnā un uzticamā veidā. Ja ietekmīgi ļaudis var apspiest sieviešu balsis un paslaucīt zem paklāja apsūdzības seksuālā uzbrukumā, būtiski ciestu sieviešu vienlīdzība - pamats, kas ir WTA balsts. Es nevaru pieļaut un nepieļaušu, ka tā notiek ar WTA un tūres spēlētājām."

Ķīnā pēdējos divus gadus WTA turnīri nav notikuši pandēmijas dēļ. Tomēr iepriekš Ķīnas investīcijas bija nozīmīgs atbalsts, kas palīdzēja WTA nostiprināties Āzijā. 2019.gada sezonā Ķīnā notika deviņi WTA turnīri, tostarp tūres finālposms, bet kopējais to balvu fonds sasniedza 30,4 miljonus dolāru. 

WTA neatkāpsies no savas nostājas, ja Ķīnas varas iestādes turpinās noklusēšanas politiku.

"Ļoti nožēloju, ka līdz tam ir nonācis, bet Ķīnas vadītāji neatstāja WTA izvēles iespēju," paskaidroja Saimons. "Ja Ķīna nespers soļus, ko esam lūguši, mēs nevaram pakļaut riskam mūsu spēlētājas un personālu, rīkojot turnīrus Ķīnā. Arvien ceru, ka mūsu aicinājumus sadzirdēs un Ķīnas varas iestādes spers soļus šī jautājuma leģitīmai virzībai."

Pena novembrī Ķīnas sociālajā medijā "Weibo" paziņoja, ka viņu piespieda seksuālām attiecībām ar Džanu Gaoli, kurš no 2013. līdz 2018. gadam bija Ķīnas vicepremjers. 75 gadus vecais Džans ir Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina ciešs sabiedrotais. 

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) amatpersonas vēlāk videozvanā sazinājās ar Penu, kura gandrīz trīs nedēļas nebija publiski sastopama un nesniedza ziņas par sevi. Par Penas likteni satraucās gan WTA, gan bažas publiski pauda spožākās tenisa zvaigznes.

WTA brīdināja, ka, neraugoties uz iespējamiem finanšu zaudējumiem, atsauks visu turnīru rīkošanu Ķīnā, ja būs pamats uzskatīt, ka Pena ir apdraudēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti