Sieviešu tenisa asociācija: Turnīri Ķīnā neatsāksies bez sarunas ar tenisisti Penu Šuai

Sieviešu tenisa asociācija (WTA) turnīru rīkošanu Ķīnā varēs atsākt tikai pēc personiskas tikšanās ar tenisistes gaitas noslēgušo Penu Šuai, ceturtdien pavēstīja WTA. Pena 2021. gadā vainoja augsta līmeņa Ķīnas amatpersonu seksuālā agresijā un uz laiku pazuda no sabiedriskās aprites.

WTA norādīja, ka neatkāpsies no saviem pamatprincipiem, lai sarīkotu turnīrus Ķīnā. WTA pašreizējā nostāja sieviešu tenisa profesionālajai organizācijai varētu izmaksāt simtiem miljonu dolāru, negūstot ienākumus par raidīšanas tiesībām un sponsoru atbalstu. 

"Mēs saņēmām apstiprinājumu, ka Pena jūtas labi un ir drošībā, bet neesam tikušies ar viņu personiski. Kā savu spēlētāju dēļ mēs rīkotos jebkur pasaulē, mēs esam aicinājuši atbilstošām iestādēm veikt oficiālu izmeklēšanu un nodrošināt WTA iespēju tikties ar Penu privāti, lai apspriestu viņas situāciju," pavēstīja WTA. "WTA nostājā par atgriešanos Ķīnā nav notikušas kādas izmaiņas, un 2023. gadā kalendāru esam apstiprinājuši tikai līdz "US Open" [septembrī]." 

WTA iepriekš aicināja Ķīnu neizlikties, ka ar Penu viss ir kārtībā, bet gan izmeklēt viņas teikto. 

Pēc bažām pasaulē par Penas drošību WTA 2021. gada nogalē apturēja turnīru rīkošanu Ķīnā, kur starptautisku sacensību organizēšanu jau vairākus gadus ir nobremzējusi Covid-19 pandēmija. Ķīnas investīcijas iepriekš bija nozīmīgs atbalsts, kas palīdzēja WTA nostiprināties Āzijā. 2019. gada sezonā Ķīnā notika deviņi WTA turnīri, tostarp tūres finālposms, bet kopējais to balvu fonds sasniedza 30,4 miljonus dolāru. 

Pena 2021. gada novembrī ierakstā Ķīnas sociālajā medijā "Weibo" paziņoja, ka viņu piespieda seksuālām attiecībām ar Džanu Gaoli, kurš no 2013. līdz 2018. gadam bija Ķīnas vicepremjers. 76 gadus vecais Džans ir Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina ciešs sabiedrotais un pērn oktobrī Ķīnas Komunistiskās partijas kongresā sēdēja pirmajā rindā. 

Pērn februārī Pena noslēdza tenisistes karjeru un pēc apsūdzībām Džanam nav devusies ārpus Ķīnas. Varas iestāžu uzraudzītās intervijās ārzemju medijiem Pena sacīja, ka viņas teiktais par Džana seksuālu agresiju ir milzu pārpratums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti