Sieviešu tenisa asociācija gatavojas atsākt turnīrus Ķīnā

Sieviešu tenisa asociācija (WTA) gatavojas paziņot par turnīru atsākšanu Ķīnā, kur profesionālās tūres sacensības nav notikušas kopš 2021. gada sezonas beigām, piektdien vēstīja aģentūra "Reuters". 

Tuvākajās nedēļās WTA plāno informēt par turnīru kalendāru līdz sezonas noslēgumam.

Vēl janvārī WTA informēja, ka turnīrus Ķīnā varēs atsākt tikai pēc tūres amatpersonu personiskas tikšanās ar tenisistes gaitas noslēgušo Penu Šuai. Viņa 2021. gadā sociālajos medijos vainoja augsta līmeņa Ķīnas amatpersonu seksuālā agresijā un uz laiku pazuda no sabiedriskās aprites. Penas veiktais ieraksts vēlāk pazuda un viņa noliedza, ka būtu izteikusi apsūdzības.

WTA līdzšinējā nostāja pret Ķīnu sieviešu tenisa profesionālajai organizācijai varētu būt izmaksājusi simtiem miljonu eiro, negūstot ienākumus par raidīšanas tiesībām un sponsoru atbalstu. 

Pēc bažām pasaulē par Penas drošību WTA 2021. gada nogalē apturēja turnīru rīkošanu Ķīnā, kur starptautisku sacensību organizēšanu vairākus gadus nobremzēja arī Covid-19 pandēmija. Ķīnas investīcijas iepriekš bija nozīmīgs atbalsts, kas palīdzēja WTA nostiprināties Āzijā. 2019. gada sezonā Ķīnā notika deviņi WTA turnīri, tostarp tūres finālposms, bet kopējais to balvu fonds sasniedza 30,4 miljonus dolāru. 

Pena 2021. gada novembrī ierakstā Ķīnas sociālajā medijā "Weibo" paziņoja, ka viņu piespieda seksuālām attiecībām ar Džanu Gaoli, kurš no 2013. līdz 2018. gadam bija Ķīnas vicepremjers. 76 gadus vecais Džans ir Ķīnas prezidenta Sji Dzjiņpina ciešs sabiedrotais. 

Pērn februārī Pena noslēdza tenisistes karjeru un pēc apsūdzībām Džanam nav devusies ārpus Ķīnas. Varas iestāžu uzraudzītās intervijās ārzemju medijiem Pena sacīja, ka viņas teiktais par Džana seksuālu agresiju ir milzu pārpratums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti