Ostapenko Parīzē turpina vareni – uzveikta pasaules ceturtā rakete Plīškova

Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko ceturtdien Francijas atklātā čempionāta otrajā kārtā uzvarēja čehieti Karolīnu Plīškovu, kura prestižajā turnīrā bija izlikta ar otro numuru, liecina organizatoru informācija.

(papildināts ar Aļonas Ostapenko nākamo pretinieci)
Ostapenko spēlē pret pasaules ceturto raketi bija pārāka divos setos ar 6-4, 6-2, parādot gan ierasti iespaidīgu uzbrukumu, gan iepriekš sev ne tik stabili daudzveidīgu un kvalitatīvu sniegumu dažādos spēles elementos.

Nākamo spēli sezonas pēdējā "Grand Slam" turnīrā Aļona aizvadīs pret Spānijas tenisisti Paulu Badosu, pretendējot uz iekļūšanu astotdaļfinālā.

Pēc iekļūšanas trešajā kārtā smaidīgā Ostapenko intervijā organizatoriem pastāstīja, ka koncentrējās labām servēm, jo rēķinājās ar smagu pārbaudījumu pret tik spēcīgu pretinieci. Aļona piebilda, ka centās spēlēt agresīvi un izmantot savas iespējas.

Spēlējot sev raksturīgu uzbrukuma spiediena tenisu, Aļona maču sāka ar ātru punktu pretinieces servē. Viņa arī bija pirmā, kam izdevās noturēt savu servi, nodrošinot 3-1 pārsvaru. Ostapenko serves bija kvalitatīvas, tomēr pirmā seta vidū Plīškova uzlaboja uzņemšanu un spēja rezultātu līdzsvarot - 3-3. Aļonas uzspiestajā spēles stilā 28 gadus vecā čehiete nejutās komfortabli un septītajā geimā vēlreiz zaudēja punktu savā servē. Pēdējā geimā, servējot par uzvaru setā, Ostapenko pastāvīgi piespieda pretinieci kļūdīties un ilgās izspēlēs neielaidās.

Tikpat pārliecinoši Aļona sāka otro setu, izvirzoties vadībā 2-0. Tuvu izšķirošam lūzumam otrajā setā viņa bija piektajā geimā, līdz Plīškovai tomēr izdevās atspēlēt breikbumbu un nezaudēt vēl vienu punktu savā servē. Vēl viens teicams geims ar punktu pretinieces servē nodrošināja Aļonai jau 5-2 vadību. Iespēju savā servē nodrošināt uzvaru mačā Ostapenko izmantoja astotajā geimā, kas gan izvērtās nervozāks.

Plīškova pirms trim gadiem bija pasaules ranga līdere, tomēr "Grand Slam" turnīros viņa vienīgo reizi titula mačā spēlēja 2016.gadā ASV atklātajā čempionātā. Parīzē viņas labākais rezultāts ir pusfināls 2017.gadā, kad Ostapenko kļuva par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju.

Gada pēdējo "Grand Slam" turnīru Ostapenko sāka ar uzvaru pirmajā kārtā pār amerikānieti Medisonu Brenglu. Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangā 23 gadus vecā Aļona šonedēļ ieņem 43.vietu.

Nākamā Aļonas pretiniece 22 gadus vecā Badosa otrajā kārtā trīs setos ar 6-4, 4-6, 6-2 uzvarēja amerikānieti Slounu Stīvensu, lai gan mačā nebija favorīte. Badosa 2015.gadā Francijas atklātajā čempionātā uzvarēja junioru turnīrā, bet pieaugušo konkurencē viņa "Grand Slam" turnīros pirmoreiz spēlēs trešajā kārtā. WTA rangā spāniete ir 87. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka Ostapenko pārī ar kanādieti Gabrielu Dabrovski pārvarēja Francijas atklātā čempionāta sieviešu dubultspēļu pirmo kārtu un nākamajā spēlē par vietu astotdaļfinālā dosies laukumā pret japānietes Misaki Doi un Rumānijas tenisistes Monikas Nikulesku duetu.

Latvijas otrā rakete Anastasija Sevastova savainojuma dēļ Parīzē nespēlē.

Francijas atklātais čempionāts māla seguma laukumos ilgs līdz 11.oktobrim, tenisistiem cīnoties arī par 38 miljonu eiro balvu fondu.