Latvija ar diviem zaudējumiem sāk Deivisa kausa maču Slovākijā (papildināts)

Mārtiņš Podžus un Andis Juška piektdien pirmajās divās vienspēlēs Bratislavā cieta zaudējumus Latvijas tenisistu mačā pret Slovākiju Deivisa kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas I grupas pirmajā kārtā, informēja rīkotāji. Mačs turpināsies sestdien ar dubultspēli un vēl divām vienspēlēm svētdien.

(papildināts ar Anda Juškas zaudējumu)
Mārtiņš Podžus "Aegon" arēnas cietā seguma laukumā četros setos ar 6-3, 3-6, 3-6, 1-6 zaudēja Lukāšam Lacko, savukārt Juška piecu setu cīņā ar 4-6, 7-6 (7-4), 3-6, 6-4, 6-8 piekāpās Martinam Kližanam. Latvijas tenisa līderis Ernests Gulbis Bratislavā nespēlē, jo gatavojas Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) turnīriem.

Dubultspēlē sestdien Jānim Podžum un Artūram Lazdiņam paredzēts tikties ar Kližanu un Mihalu Mertinjaku, bet svētdien būs pēdējās vienspēles. Otrajā vienspēļu dienā Lacko pretinieks būs Juška, bet Mārtiņš Podžus spēlēs pret Kližanu, tiesa, komandu kapteiņi neilgi pirms spēļu sākuma vēl varēs veikt izmaiņas pieteikumā.

Slovākijas tenisisti ir mača favorīti un ieņem augstākas vietas pasaules rangā - Kližans ir 91.vietā, savukārt tālāk seko Lacko (101.), Andrejs Martins (133.) un dubultspēļu speciālists Mertinjaks (1348.). Latvijai visi pieteiktie rangā ir ārpus pirmā piecsimtnieka - Juška 569.vietā, Mārtiņš Podžus (650.), Jānis Podžus (1054.), bet jaunais tenisists Lazdiņš rangā nav iekļauts.

Mača uzvarētāji otrajā kārtā tiksies ar Austriju, turpretim zaudētāji turpinās cīņu par vietas saglabāšanu I grupā un spēlēs pret Ukrainas un Rumānijas dueļa zaudētājiem.

Latvija Eiropas/Āfrikas zonas I grupā iekļuva pērn ar uzvaru "Arēnā Rīga" izšķirošajā II grupas mačā pret Somiju, kad mājiniekiem palīdzēja arī Gulbis.