Tiešsaistes hakatonā meklēs izeju no pandēmijas izraisītās krīzes Latvijas sportā

Lai palīdzētu veiksmīgāk pārvarēt pandēmijas izraisīto krīzi, kā arī uzlabotu sporta pieredzi atlētiem, treneriem un sporta līdzjutējiem, no 21. līdz 23. maijam Latvijā notiks pirmais tiešsaistes hakatons, kas veltīts sporta industrijas izaicinājumiem. Tiešsaistes formāts līdz minimumam samazina dalības ierobežojumus, taču saglabā sportisku izaicinājumu un neierobežotas iespējas izpausties.

Gaidāmajam pasākumam jau piesakās gan studenti, gan sporta jomas eksperti, kā arī citu nozaru pārstāvji. Hakatona mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas ideju realizācijai. 

Hakatonā un vebināros meklēs Latvijas sporta problēmu risinājumusInita Kresa-Katkovska

Hakatonā idejas pieņems četrās kategorijās - “Uzveicam krīzi”, “Sports un inovācijas”, “Sporta infrastruktūra un aprīkojums” un “Sporta dati”. Hakatonā būs gan balvu fonds, gan iespēja saņemt finansējumu savu ideju realizēšanai.

Tiešsaistes hakatonu organizē biedrība "WindHackers" sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), RTU Dizaina fabriku un “Kurzemes inovāciju granti studentiem” partneriem - Ventspils Augstskolu, Liepājas Universitāti, Kurzemes Biznesa inkubatoru un nodibinājumu “Ventspils augsto tehnoloģiju parks”. Kopš ceturtdienas, 23.aprīļa,

sākušies arī iknedēļas vebināri, kas palīdzēs sagatavoties hakatonam.

“SportHack 2020 Latvija” organizators Kārlis Skuja, izskaidrojot hakatona definīciju, norādīja, ka pasākuma nosaukums apvieno maratonu un hakeri, kas neliekas mierā, kamēr nav atradis problēmas risinājumu. Sports pandēmijas dēļ ir apstājies, tādēļ komandas meklē iespējas, kā palīdzēt nozarei, tostarp finansējuma iegūšanai. Organizatori jau sadarbojas ar Latvijas Sporta federāciju padomi, Latvijas Basketbola savienību, Latvijas Futbola federāciju, Latvijas Triatlona federāciju un citām sporta organizācijām, kuras ir aicinātas informēt par izaicinājumiem savos sporta veidos. 

Hakatonā RTU nodrošinās piekļuvi dažādiem saviem pakalpojumiem un infrastruktūrai, pastāstīja RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede. Viņa uzsvēra, ka sportam RTU izsenis ir bijusi nozīmīga loma, tādēļ universitāte nolēma iesaistīties arī situācijā, kad sporta nozare ir viena no lielākajām cietējām krīzē. 

RTU Dizaina fabrikā, kas ir Baltijā lielākais prototipēšanas centrs, jau iepriekš izstrādāti sportam noderīgi risinājumi, piemēram, ledusrenes sporta veidos. Ārkārtējās situācijas dēļ ir noteikti ierobežojumi atrasties RTU telpās, bet Briede cer, ka hakatona norises laikā dalībniekiem jau būs iespēja izmantot RTU Dizaina fabrikas aprīkojumu un speciālistu palīdzību.

Hakatons būs īstermiņa pasākums ideju ģenerēšanai, bet tālāk dalībniekiem jau pavērsies iespēja pieteikties nākamajam solim un attīstīt savu ideju,

saņemot arī stipendiju. Finansējums palīdzēs uzvarētājiem savu ideju ieviest ātrāk. 

Lai attīstītu studentos inovatīvu domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš pērnā gada īsteno projektu “Inovāciju granti studentiem”. Visa līmeņa studentiem piedāvā iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju un attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, kā arī saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Projektā RTU piedāvā septiņas aktivitātes, kurās bakalaura un maģistra līmeņa studenti ik mēnesi var saņemt 200 eiro stipendiju, bet doktorantiem paredzēti 228 eiro mēnesī. Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem

Kurzemes Biznesa inkubatora valdes priekšsēdētājs Salvis Roga uzsvēra, ka Kurzemes  augstskolās ir darboties griboši un kompetenti studenti, kam

sporta hakatons ir laba iespēja sevi testēt un veidot personisko kontaktu tīklu, kas noderēs nākotnē. 

Savukārt Ventspils Augstskolas projektu vadītājs un futbolists Vitālijs Petkēvičs norādīja, ka viens no augstskolas stratēģiskajiem mērķiem ir inovāciju veicināšana, aktīvi sadarbojoties ar dažādām industrijām vairākos līmeņos un virzienos.

Hakatona rīkotāji aicina ikvienu, kam ir idejas sporta darba uzlabošanai sportistiem, komandām, organizatoriem vai skatītājiem, reģistrēties individuāli vai pieteikt komandu līdz 15. maijam "WindHackers" mājaslapā. Pasākumu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds no "RTU inovāciju granti studentiem" un "Kurzemes inovāciju granti studentiem" līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt