«Tour de France» sākas ar riteņbraucēju brāļu Jeitsu dubultuzvaru, Neilands TOP100 beigās

Lielbritānijas riteņbraucējs Edams Jeitss sestdien izcīnīja uzvaru prestižā daudzdienu velobrauciena "Tour de France" pirmajā posmā, otrajā vietā finišējot viņa dvīņubrālim Saimonam, kamēr latvietis Krists Neilands provizoriski ierindojās 97.vietā.

Vēsturē 110. "Tour de France" velobrauciens sākās ar 182 kilometru grupas braucienu ar startu un finišu Spānijas pilsētā Bilbao. Ceļā uz finišu riteņbraucējiem bija jāpārvar pieci kategorizētie kāpumi, pirmais no tiem jau 14.kilometrā, bet pēdējais - desmit kilometrus pirms finiša.

Jau pašā sākumā izveidojās piecu riteņbraucēju liela atrāviena grupa, kurā nebija favorīti uz augstām vietām kopvērtējumā. Apmēram 50 kilometrus pirms finiša, kad priekšā bija vēl trīs kāpumi, atrāviena grupa tika panākta.

Pēdējā kāpumā kā pirmais uzbrukumu veica austrietis Fēlikss Grosšartners (UAE), taču tā smaili pirmais sasniedza viņa komandas biedrs slovēnis Tadejs Pogačars, kuram līdzās bija arī otrs favorīts uz titulu Jonass Vingegords no Dānijas ("Jumbo-Visma").

Pēc tam vadību uzņēmās Jeitsi, kuri pār sekojošu grupu ieguva vairāk nekā desmit sekunžu pārsvaru. Pirmais finiša līniju šķērsoja Edams (UAE), kurš finišēja četrās stundās 22 minūtēs un 29 sekundēs, Saimons ("Jayco AlUla") atpalika četras sekundes, bet vēl astoņas sekundes zaudēja trešās vietas ieguvējs Pogačars.

Vienā grupā ar Pogačaru bez Vingegorda bija tādi riteņbraucēji kā francūzis Tibo Pino ("Groupama - FDJ"), beļģis Vouts van Ārts ("Jumbo-Visma") un spānis Mikels Landa ("Bahrain - Victorious"). Šajā grupā arī finišēja Neilanda komandas biedrs Maikls Vudss, kanādietim ar piekto vietu sasniedzot augstāko pozīciju "Israel - Premier Tech" vienībā.

Neilands bija kopā ar sportistiem, kas uzvarētājam zaudēja 11 minūtes un trīs sekundes.

Pirmie trīs posmi norisināsies Basku zemē Spānijā, trešajā etapā finišējot jau Francijas dienvidrietumu pilsētā Baijonnā. Pēc tam peletons virzīsies caur Francijas vidieni un finišēs 23.jūlijā Elizejas laukos Parīzē, 21.posmā veicot vairāk nekā 3400 kilometru.

Pirmo reizi pēdējo astoņu gadu laikā tikai viens no 21 posma būs individuālais brauciens.

Pērn savu pirmo lielo titulu izcīnīja dānis Jonass Vingegords, pārspējot iepriekšējo divu sezonu čempionu slovēni Tadeju Pogačaru. Toms Skujiņš bija 60.vietā, bet Neilands - 78.pozīcijā.

Neilands "Tour de France" piedalās trešo reizi karjerā. "Israel - Premier Tech" komanda pēc pērnās sezonas zaudēja UCI Pasaules tūres līmeņa licenci, šogad "Tour de France" startējot ar rīkotāju speciālo ielūgumu. Komandas mērķis ir cīnīties par uzvarām atsevišķos posmos.