Ribakova, Bobrovs un Ņikitina izcīna uzvaras Latvijas atklātajā čempionātā

Latvijas atklātajā peldēšanas čempionātā otrdien uzvaras izcīnīja trīs pašmāju sportisti Aļona Ribakova, Daniils Bobrovs un Gabriela Ņikitina.

200 metros brasā uzvaru guva Ribakova (2:34,15), bet otrajā un trešajā vietā attiecīgi ierindojās baltkrieviete Alīna Žumška (2:36,53) un lietuviete Vikte Labanauskaite (2:37,35).

Tikmēr vīriešiem šajā distancē labākais bija Bobrovs (2:14,63), kuram tuvākie sekotāji bija krievs Deniss Šilovs (2:14,77) un ukrainis Dmitro Oseledets (2:18,06).

Savukārt Ņikitina uzvarēja 50 metru tauriņstila distancē ar rezultātu 27,20 sekundes, bet otro vietu ieguva baltkrieviete Nastasija Karakoskaja (27,30).

Jau ziņots, ka Ņikitina otrdien iepriekš priekšsacīkstēs laboja distanci sev piederošo valsts rekordu 50 metros tauriņstilā. Viņa distanci veica 27,16 sekundēs un iepriekšējo Latvijas rekordu, kuru aprīlī sasniedza Baltkrievijā, pārspēja par 0,01 sekundi.

Vīriešiem 50 metru tauriņstila distancē Latvijas peldētājs Nikolajs Maskaļenko ieguva otro vietu (24,79), bet sacensībās uzvarēja Igaunijas pārstāvis Daniels Zaicevs (23,94).

200 metru brīvā stila peldējumā sievietēm uzvarēja Azerbaidžānas pārstāve Fatima Alkaramova ar rezultātu divas minūtes un 7,48 sekundes. Savukārt otrajā un trešajā vietā ierindojās Latvijas peldētājas Sindija Siliņa (2:10,21) un Patrīcija Agnese Ozola (2:11,57).

Šajā pašā distancē vīriešiem labākais bija lietuvietis Povils Strazds (1:51,50), otro vietu ieguva baltkrievs Viktors Krasočka (1:52,75), bet trešais finišēja pašmāju peldētājs Uvis Kalniņš (1:53,90).

100 metros peldējumā uz muguras sievietēm no Latvijas pārstāvēm labākā bija Arīna Baikova, kura ierindojās piektajā vietā. Savukārt vīriešiem šajā distancē Latvijas peldētājs Ģirts Feldbergs ieguva trešo vietu.

4x200 metru brīvā stila stafetē piedalījās tikai Latvijas peldētāji. Sacensībās sievietēm, kur startēja četras komandas, uzvarēja Gabriela Ņikitina, Renāte Vulfa, Dana Kolidzeja un Patrīcija Agnese Ozola. Savukārt vīriešu konkurencē divu kvartetu konkurencē labākie bija Uvis Kalniņš, Niks Aleksis Kozlovs, Oskars Šarlans un Gustavs Vīksne.

Latvijas čempionāts ir nozīmīgas sacensības pašmāju sportistiem, jo tieši šajās trīs dienās tiks noskaidrots Latvijas izlases sastāvs dalībai olimpiskajās spēlēs. Par vietu uz Riodežaneiro Olimpiādi joprojām cīnās astoņi Latvijas sportisti, kas ir izpildījuši B kvalifikācijas normatīvus, - Uvis Kalniņš, Nikolajs Maskaļenko, Arturs Pesockis, Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Aļona Ribakova, Kristīna Šteina un Gabriela Ņikitina.